Революція може позитивно вплинути на інвестиційний імідж України

Провал переговорів у Вільнюсі вдарив по іміджу України, але революція може привести до переоцінки країни інвесторами через активну позицію населення.

Про це повідомляє "Forbes.ua" .

Масові акції протесту в Україні можуть надихнути аналітиків на позитивні очікування, хоча ще в п'ятницю рейтингові агентства розглядали можливість зниження кредитного рейтингу України протягом тижня.

Незважаючи на те, що бюджет на 2014 рік не затверджений, економісти не виключають позитивного впливу подій на вулицях на інвестиційний імідж країни – зрозуміло, в залежності від результату подій.

Разом з тим банкіри попереджають про можливу істерії і спекуляціях навколо фінансової системи країни. Так, під час Помаранчевої революції паніка серед населення призвела до п’ятивідсоткового відтоку депозитів з банківської системи.

Тоді НБУ ввів стабілізаційні заходи, в тому числі – мораторій на зняття термінових вкладів. Постановою № 576 «Про тимчасові заходи щодо діяльності банків» вводилася заборона на дострокове зняття банківських депозитів. Також були введені ліміти на валютні операції банків. Обмеження діяли два місяці – з листопада 2004 -го по січень 2005 -го року.