У Росії дозволили вирощувати ГМО

У Росії дозволили вирощувати генетично модифіковані сільськогосподарські культури.

Як пишуть "Ведомости", це рішення закріплене постановою уряду №839 (прийняте 23 вересня), яка набуває чинності 1 липня 2014 р.

За словами начальника відділу дослідження ринків компанії Bunge (один з найбільших в світі виробників соняшникової олії) Олега Суханова, процес реєстрації насіння займе пару років, перший врожай генно-модифікованої сої може бути зібраний в 2016-2017 рр.

Зараз в Росії ГМО (генетично модифікований організм) можна вирощувати тільки на дослідних ділянках. Однак співрозмовники кажуть, що агрохолдинги і раніше активно засівали свої поля кормовими ГМО. Продукти харчування з використанням ГМО в Росії дозволені, але підлягають маркуванню.

Найбільш перспективні ГМО - соя, кукурудза та цукровий буряк, вважає гендиректор компанії «ПроЗерно» Володимир Петриченко. Президент Російського зернового союзу Аркадій Злочевський каже, що ГМО будуть користуватися популярністю у аграріїв: «Насіння генно-модифікованої сої коштує приблизно в 1,5 рази дорожче звичайної (від 25 000 руб. за тонну), але їх використання може знизити собівартість кінцевого продукту на 20%».

За оцінкою Суханова, врожайність сої в Росії в 2013 р. склала 0,97 тонни з гектару при площі збирання 1,2 млн гектар, а середня врожайність ГМО-сої в Аргентині, Бразилії, США - 2,5-3 тонни з гектару.