Азаров хоче від ЄС уже не компенсацій, а "великих проектів"

Микола Азаров заявив, що очікує від ЄС не компенсації чи технічної допомоги, а великих проектів, котрі зможуть завантажити українські підприємства.

Про це він заявив під час засідання уряду в середу, повідомили в прес-службі Кабінету міністрів.

За словами Азарова, уряд формує директиви на переговори делегації України з Єврокомісією щодо укладення Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС.

"Зараз формуються директиви на переговори делегації уряду України з Єврокомісією щодо укладення Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС. В них ми формулюємо наші пропозиції щодо створення таких умов, які дозволять мінімізувати ризики для української економіки і дозволить успішно імплементувати Угоду", – сказав прем’єр.

"Ми не чекаємо і не просимо, щоб нам щось подарували або компенсували, не йдеться про те, щоб ЄС надав необхідну технічну підтримку для переходу вітчизняної промисловості на єврорегламенти. Перш за все, йдеться про участь у взаємовигідних великих проектах, які завантажать наші підприємства роботою на кілька років", – пояснив Азаров.

За його словами, уряд продовжує щотижня виконувати план підготовки до укладення Угоди про асоціацію з ЄС, щоб привести Україну до асоціації і зони вільної торгівлі сильнішою і захищеною.

Він також зауважив, що згідно із соціологічними опитуваннями, які нещодавно були проведені, лише 30% громадян України вважають умови Угоди про асоціацію дуже вигідними. Натомість понад 40% вважають їх невигідними, а 30% дуже невигідними.

"Тому в Уряду є підтримка людей в рішенні не підписувати Угоду саме зараз. Так що не все так однозначно у суспільстві, як у гаслах, що лунають на Майдані. І український уряд зобов’язаний на це зважати", – сказав Микола Азаров.