Європарламент призначив голову банківського регулятора єврозони

Новий єдиний регулятор банківського сектора єврозони – Єдиний наглядовий механізм (Single Supervisory Mechanism, SSM) очолила Даніель Нуй з Франції.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на агентство Bloomberg.

Європейський парламент у середу 555 голосами "за" підтримав призначення француженки Даніель Нуй на пост керівника нового єдиного регулятора банківського сектора єврозони – Єдиного наглядового механізму (Single Supervisory Mechanism, SSM). Проти призначення проголосували 50 парламентаріїв, утрималися 52 депутати.

У 63-річної Д.Нуй буде рік на те, щоб створити інститут, який у листопаді 2014 прийме на себе всі повноваження єдиного банківського регулятора Єврозони.

"Банківська система Франції відносно добре пережила кризу. Дуже небагато зберегли свою репутацію. Мало хто може зрівнятися з Нуй, і це дуже важливо", – зазначив глава Центру європейських політичних досліджень Карел Ланну.

Д.Нуй призначена на пост керівника SSM на п'ять років. Вона буде очолювати наглядову раду, до якої увійдуть представники ЦБ країн єврозони, чотири представники Європейського центрального банку і віце-президент, обраний з виконавчої ради ЦБ єврозони. SSM регулюватиме діяльність 130 банків Європи, на які припадає 85% активів банківського сектора єврозони.