"Газпром" зменшить ціну на газ для України до $268,5/тис. куб. м, – Путін

"Газпром" має намір зменшити ціну газу для України на третину - до $268,5/тис. куб. м. Про це, як повідомляє Інтерфакс-Україна", заявив Президент Росії Володимир Путін.

Відповідне доповнення до "Контракту на купівлю-продаж, поставки, обсяги та умови транзиту природного газу" від 19 січня 2009 року між "Газпромом" і "Нафтогазом України" було підписано у присутності президентів України та Росії.

"Було прийнято рішення підписати додаткову угоду, згідно з якою зменшена ціна на природний газ, що поставляється "Газпромом" "Нафтогазу України" на період до 2019 року... З 1 січня (2014 р. - ред.) ціна на газ для українських споживачів становитиме $ 268,5/тис. куб. м", - заявив віце-прем'єр України Юрій Бойко.

"Враховуючи політичну чутливість цього процесу, контракт діє на період до 2019 року і дія цього доповнення теж до 2019 року", - підкреслив віце -прем'єр.

"У всякому разі, ми вважаємо, що це теж тимчасове рішення. Маючи на увазі , що довгострокові, довготривалі домовленості мають і будуть досягнуті. Це стосується і поставок газу в Україну, це стосується і забезпечення безперебійного транзиту російським споживачам в Європі", - додав Президент Росії Володимр Путін.

"Росія готова і далі йти назустріч нашим партнерам, але перед нами стоїть завдання виробити дійсно ефективну і довгострокову схему взаємодії. Перейти від постійних дискусій про ціну до прагматичної кооперації - як з поставок газу в Україну, так і по надійному транзиту", - цитує "Інтерфакс-України" Володимира Путіна.

Нині ціна російського природного газу для НАК "Нафтогаз України" становить близько $406/тис. куб. м.