Дію стандарту Євро-3 на бензини та дизпаливо продовжено до кінця 2015

Дія стандарту якості Євро-3 бензину і дизельного палива в Україні продовжено до кінця 2015 року.

Відповідну постанову №927 від 1 серпня Кабінет міністрів оприлюднив у четвер, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Цей документ затверджує Техрегламент щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднового та котельного палива і набере чинності через шість місяців після опублікування.

Згідно з ним, в Україні встановлюються три екологічні класи бензину і ДТ: Євро-3, Євро-4 і Євро-5 в залежності від вмісту сірки.

При цьому пропонований кінцевий термін введення в обіг нафтопродуктів класу Євро-3 – до 31 грудня 2015 року, Євро-4 – до 31 грудня 2017 року, а класу Євро-5 – необмежений, але з умовою, що з 2017 року забороняється використання добавок (присадок) з концентрацією марганцю більше 6 мг на куб. дм.

Глава Міненерговугілля Едуард Ставицький 1 серпня по підсумками засідання уряду повідомив журналістам, що Кабмін затвердив в цілому Техрегламент і прийняв рішення про перехід на стандарти Євро-3, Євро-4 і Євро-5. Водночас він уточнив, що терміни продовження стандарту Євро-3 знаходяться в компетенції Мінекономрозвитку, яке розробляло проект техрегламенту.

Україна неодноразово відкладала повний перехід на стандарти якості палива Євро-4 і Євро-5. Зокрема, дію старих стандартів, що відповідають вимогам Євро-2 і Євро-3, було продовжено в липні 2011 року, в січні 2012 року, в липні 2012 року.