Повернення ПДВ при експорті зерна дозволить вижити аграріям, – експерт

Повернення ПДВ при експорті зернових дозволить фермерам збільшити закупівельні ціни на їх зерно на 10-12%.

Таку думку під час прес-конференції висловив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, повідомляє УНН.

"Аграрії сподівались, що з 1 січня 2014 року, як і передбачалось, буде діяти повернення ПДВ при експорті зерна. Завдяки цьому закупівельні ціни безпосередньо у фермерів могли б вирости на 10-12%, що значно полегшило б "виживання" сільгоспвиробників в складних умовах, що склалися", – заявив Л.Козаченко.

Як зазначив президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса, з початку року норма повернення ПДВ експортерам працює, проте її хочуть відмінити.

11 січня на сайті ВРУ зареєстровано проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати податку на додану вартість деяких операцій із зерновими та технічними культурами". Законопроектом пропонується продовжити до 1 січня 2016 року дію норми Податкового кодексу щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур. Цей проект закону, фактично, означає продовження періоду неповернення аграріям податку на додану вартість ще на 2 роки, вважають представники аграрних асоціацій.