Зростання ВВП на 3% в 2014р. - це складно, але можливо, - Мінекономрозвитку

Закладений до Держбюджету-2014 прогноз зростання валового внутрішнього продукту на рівні 3% є реалістичним.

Про це заявив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейников в ході круглого столу на тему "Макроекономічні тенденції-2014: прогнози і сценарії", повідомили в прес-службі Міністерства.

"3% - це складно, але можливо", - підкреслив він.

За словами Олейникова, зростання вітчизняної економіки в поточному році залежатиме від ряду чинників, зокрема, очікування пожвавлення розвитку світової економіки, і основних торгових партнерів України, що прогнозується багатьма міжнародними організаціями.

"Таким чином, зростання економіки України в поточному році буде грунтуватися на тих позитивних факторах, які сьогодні мають місце. Це зростання економіки ЄС і, відповідно, зростання споживання і попиту на наші товари, друге - це нормалізація економічних відносин з Російською Федерацією, тобто повернення на ті ринки, на яких ми торік втрачали позиції, і третє - це перспективи відносин з КНР", - пояснив Євген Олейников.

При цьому він відзначив важливість активізації економічних відносин з РФ як з основним і Китаєм як більш перспективними ринками збуту українського експорту.

"Росія і Китай - це готові ринки для наших товарів, і, що важливо, товарів, так сказати, кінцевого споживання. Так, КНР цікавлять товари нашої авіапромисловості, машинобудування та інші напрями, які не задовольняються їх власним виробництвом, а для Росії це, знову ж, машинобудування, продукти харчування, тобто кінцеві товари. Тому перспективи є, і вони позитивні", - підкреслив експерт Міністерства.