Світові ціни на цукор зросли через посуху в Бразилії

Світові ціни на цукор, що досягли на початку січня трирічного мінімуму, різко пішли вгору.

Як повідомляє Прайм, наростаюча закупівельна активність на ринку пов'язана з посухою в Бразилії - одному з найбільших регіонів виробництва цукрового очерету, пояснюють експерти Союзу цукровиробників РФ (Союзросцукор).

Ціни на цукор демонструють тенденцію до зниження вже кілька років. За останні два роки вартість ф'ючерсів на цукор на Чиказькій товарній біржі (Chicago Mercantile Exchange, CME) впала удвічі. Наприкінці січня ціни досягли мінімуму в 14,8 цента за фунт ($326 за т), після чого розвернулися і за чотири торгові сесії підскочили майже на 9% - до 16,06 цента.

Зростання відбулося через побоювання, що посушлива погода в Бразилії збережеться надовго і нашкодить дозріванню очерету, вважають у Союзросцукор.

"Ховати урожай ще зарано, на півдні Бразилії дощі таки прогнозуються, хоча більш північні регіони, схоже, вологи поки не побачать", - йдеться в повідомленні союзу. Ключові території вирощування цукрового очерету в основному розташовуються на півдні.

Минулий січень у Бразилії був найбільш спекотним і сухим за останні 20 років. При цьому, за прогнозами, посуха продовжиться і в лютому. Незважаючи на те, що очерет менш чутливий до посухи в порівнянні з кавовими деревами, сумніви щодо його врожаю посилюються.