JP Morgan відмовився проводити платежі клієнтів Ощадбанку і ВТБ

JP Morgan оголосив про неможливість проведення платежів клієнтів Ощадбанку і ВТБ.

Про це в номері від 6 лютого пише "Коммерсант" з посиланням на неназвані джерела, повідомляє "Lenta.RU".

При цьому власні операції з російськими держбанками американська організація проводить, зазначає видання.

За інформацією газети, американський банк посилив контроль за операціями з нерезидентами, встановивши такі жорсткі вимоги до прозорості, що проведення платежів стало неможливим. У держбанках виданню не змогли підтвердити або спростувати ці відомості. У російському відділенні JP Morgan відмовилися прокоментувати інформацію про обмеження у відношенні Ощадбанку і ВТБ.

У вересні минулого року глава JP Morgan Джеймі Даймон оголосив про ініціювання низки заходів, які повинні допомогти банку досягти необхідних державою стандартів, в тому числі в галузі протидії відмиванню коштів. У зверненні до співробітників банку Даймон повідомив, що організація вирішила ретельно досліджувати свій закордонний бізнес.

Як зазначив керівник JP Morgan, банк збирається суттєво посилити контроль за операціями і посилити процедуру ідентифікації особи клієнта. Даймон писав, що JP Morgan має бути настільки ж вимогливий до клієнтів своїх партнерів, як до своїх власних.

У 2012р. американський банк збільшив на чотири тисячі осіб число співробітників, які відповідають за контроль. JP Morgan щорічно витрачає на моніторинг за відповідність вимогам близько $1 млрд.

JP Morgan оголосив про посилювання контролю на тлі підвищеної уваги правоохоронних органів і регуляторів США до його бізнесу. На початку січня банк погодився виплатити американському уряду штраф у розмірі $1,7 млрд. в якості покарання за недостатній контроль за рахунками творця фінансової піраміди Madoff Securities Бернарда Мейдоффа. Крім того, влада звинувачували JP Morgan у продажу проблемних іпотечних облігацій державним агентствам Fannie Mae і Freddie Mac.