Австралія повністю втратить автопром

У 2017р. Toyota повністю припинить виробництво автомобілів в Австралії.

Про це заявили голова корпорації Акіо Тойода і глава Toyota Australia Макс Ясуда, пишуть "Ведомости".

Роботу втратять 2,5 тис. працівників заводу в Альтоне. Із закриттям цього підприємства Австралія повністю позбудеться автовиробництва.

Ясуда пояснив, що виробництво в Австралії стало нерентабельним через низку факторів. Він згадав несприятливий курс австралійського долара, високу вартість виробництва і низький рівень економії за рахунок виробництва, а також посилення конкуренції через майбутні торговельні угоди, і ті, що вже вступили в силу.

Австралійська профспілка виробничих працівників AMWU попередила, що рішення Toyota може призвести до рецесії, оскільки роботу втратять не тільки робітники заводу в Альтоне, але скорочення продовжаться далі за ланцюжком поставок. Австралійська рада профспілок попередила, що закриття заводу Toyota може призвести до скорочення в країні 50 тис. робочих місць і завдасть шкоди економіці на суму до $21 млрд.

Міністр промисловості Йен Макферлейн заявив, що розчарований рішенням Toyota, хоча корпорації потрібно було якось визначитися з бізнесом. Тепер австралійська промисловість ніколи не буде колишньою, додав він.

У травні 2013р. про повне припинення виробництва в Австралії оголосила компанія Ford, яка пропрацювала тут 85 років. У 2016р. повинні бути закриті заводи в штаті Вікторія, без роботи залишаться близько 1,2 тис. чоловік. На початку грудня 2013р. австралійський автовиробник Holden оголосив, що до 2017р. припинить виробництво в Австралії через цілу "бурю" несприятливих економічних умов.