НБУ стверджує, що обмеження на валютному ринку будуть короткостроковими

Обмеження на покупку валюти, введені Національним банком України з метою згладжування різких коливань курсу гривні, будуть носити короткостроковий характер.

Про це повідомила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова, передає "Интерфакс-Украина".

"Вжиті нами заходи... носять короткостроковий характер. Ці заходи після стабілізації ситуації... будуть скасовані", - запевнила О.Щербакова в ході круглого столу в Києві у четвер.

За її словами, після прийняття постанов №48-49 НБУ провів нараду за участю комерційних банків для обговорення та роз'яснення цих заходів, а у четвер, 13 лютого, відбудеться засідання ради Незалежної асоціації банків України за участю представників НБУ, за результатами якого центральний банк підготує додаткові роз'яснення окремих положень нового порядку.

Як повідомлялося, після прискорення девальвації гривні Нацбанк із 7 лютого ввів обмеження на ринку: клієнти банків можуть купувати валюту на міжбанківському ринку тільки на шостий операційний день після зарахування гривневих коштів на спеціальний рахунок, а також проводити операції в будь-якій валюті на ринку в рамках залишків на початок операційного дня.

НБУ пояснює необхідність їх прийняття боротьбою зі спекулянтами і тим, що стандартні механізми впливу на валютний ринок - інтервенції, - перестали давати необхідний ефект.