"Нафтогаз" може бути розділений за видами діяльності та частково приватизований

Про це "Реальній економіці" повідомило джерело в уряді України. Відповідні рекомендації містяться у проекті "Розробка рекомендацій щодо реструктуризації Групи Нафтогаз, оптимізації її активів та організаційної структури Групи Нафтогаз", який підготовлено Ernst&Young і Rothschild Group.

Консалтингові компанії пропонують врахувати вимоги чинного законодавства України та залишити за державною право власності на активи, що здійснюють транспортування та зберігання газу.

Одночасно рекомендовано об’єднати у структурі "Укртрансгазу" всі без винятку операції з транзиту газу магістральними газопроводами та зберігання у ПСГ. Частина таких активів нині знаходиться в управлінні "Укргазвидобування" та "Чорноморнафтогазу". Саме "Укртрансгаз" може стати першим кандидатом на приватизацію міноритарного пакету акцій.

Видобувні активи "Укргазвидобування" та "Чорноморнафтогаз" планується об’єднати у консолідований бізнес з метою подальшого виходу на ІРО. У разі неможливості залучення до процесу злиття "Укрнафти" запропоновано продати 50%+1 акцій компанії, що належать державі.

Важливою умовою реструктуризації названо визначення "формальних прав на використання активів т прав власності на нові активи, які будуть створені в результаті капітальних інвестицій (довгострокової оренди або концесії".

Запропоновані варіанти реструктуризації "Нафтогазу" враховують досвід провідних європейських газових компаній та повною мірою відповідають вимогам енергетичного законодавства ЄС (2-й та 3-й енергопакети).

15 лютого 2013 року НАК "Нафтогаз України" уклала договір з ТОВ "Ернст енд Янг" на розробку програми реформування держхолдингу.

Подробиці читайте у матеріалі під назвою "Нафтогазу" готують революцію".