Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

PricewaterhouseCoopers

Доповідь Global Construction 2025, автором якої є PwC, прогнозує, що обсяг будівництва у всьому світi до 2025 року зросте більше ніж на 70%, до $15 трлн. Стрімке зростання, яке випереджатиме глобальний ВВП, буде зосереджено в трьох країнах: Китаї, США та Індії. На ці країни припадатиме майже 60% всього глобального зростання.

Але найбільше зростання буде спостерігатися на ринках, що розвиваються. Світовий будівельний ринок пройшов точку біфуркації. На сьогоднi вже 52% всіх будівельних робіт припадає на ринки, що розвиваються. Цей показник, як очікується, збільшиться до 63% до 2025 року, при цьому Китай та Індія сприятимуть такому зростанню найбільше.

В 2025 році обсяги зростання у будівництві будуть в середньому складати 10,3% від ВВП в розвинених економіках; на ринках, що розвиваються, цей показник сягатиме 16,7%. Більшу частину цього зростання згенерує Китай. До 2025 року він займатиме 1/4 світового будівельного ринку.

Китай випередив США і став найбільшим у світі будівельним ринком ще в 2010 році. Згідно з прогнозами, він збільшить свою частку на світовому ринку з 18% сьогодні до 20% у 2025 році, незважаючи на очікуване уповільнення зростання.

При цьому північноамериканський ринок у прогнозований період зросте майже на 40%, що відображає як відновлення будівництва в США, так і збільшення інфраструктурних проектів та будівництва, яке пов’язане з нафтогазовою галуззю у Канаді.

Зростання в Латинський Америці буде нижчим за середньосвітовий показник (в середньому 2% на рік), лідерами стануть Мексика, Чилі, Колумбія та Бразилія.

Старому Світу "не загрожує" навіть таке зростання. У порівняні з 2007 роком, будівельний ринок у Західній Європі зменшиться майже на 5%. Лише Великобританія продемонструє позитивну динаміку, причому вона більш ніж удвічі перевищить середню по регіону.

Показники Східної Європи зростатимуть майже на 5% на рік. Найактивнішими країнами стануть Туреччина та Росія, при цьому остання може стати шостим за величиною у світі ринком.

Згідно з прогнозами, Катар та Нігерія стануть найшвидшими зростаючими будівельними ринками у світі з 2012 по 2025 рік, зi щорічними показниками зростання у 10% та 8% відповідно.

Треба також відзначити, що виникають значні можливості для нового покоління "азійських тигрів". Індонезія, В'єтнам та Філіппіни стають все більш привабливими для експортоорієнтованого виробництва і являють собою будівельний ринок розміром $350 млрд., який зростає більш ніж на 6% щорічно.

Індія випередить Японію і стане третім за величиною будівельним ринком iз середнім рівнем зростанням 7,4% на рік, що може перевершити показник Китаю.

До 2050 року кількість міських жителів зросте на два мільярди. Стійка урбанізація стане основним викликом для будівництва, якому доведеться винайти інноваційні підходи аби задовольнити майбутній попит.