Японці знизили рейтинг України до "B-"

Японське рейтингове агентство Rating and Investment Information, Inc. (R&I) знизило рейтинг зобов'язань України в іноземній валюті з "B+" до "B-".

Згідно з повідомленням агентства, воно також помістило його під моніторинг з можливістю подальшого зниження, повідомляє "Интерфакс-Украина".

R&I вказує, що до влади прийшли проєвропейські опозиційні сили, проте, існує невизначеність щодо подальшого розвитку подій, зокрема, можливих контрзаходів російського уряду, який підтримував Януковича.

"До цих пір не ясно, чи зможе Україна відновити політичну і соціальну стабільність в короткий термін", - відзначає японське рейтингове агентство.

Воно нагадує, що міжнародні резерви впали за рік до кінця січня на 28% - до $17,8 млрд., або 2,5 місяців імпорту. При цьому валовий зовнішній борг країни, який підлягає сплаті протягом року, до кінця грудня 2013р. досягав $73,1 млрд., а сальдо рахунку поточних операцій України хронічно дефіцитне (8,9% ВВП у 2013р.) і його істотне поліпшення малоймовірно.

На думку R&I, врегулювання політичних і соціальних заворушень буде необхідною умовою для отримання фінансової допомоги МВФ, США і Європі, про можливість якої вони заявили. Однак рух нових лідерів у бік ЄС може викликати відповідну реакцію жителів проросійських східних регіонів країни, які підтримували Януковича, тому заворушення можуть тривати протягом тривалого часу, допускає агентство.