S&P знизило рейтинги Приватбанку, Альфа-Банку та Кредобанку

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's знизило рейтинги ПриватБанку, Альфа-Банку (Україна) і Кредобанку з "ССС+/С" до "ССС/С" слідом за зниженням суверенних рейтингів України, прогноз "негативний".

Про це передає "Интерфакс-Украина" з посиланням на повідомлення агентства.

Крім того, кредитні рейтинги Кредобанку і Альфа-Банку за національною шкалою знижені з "uaBB-" до "uaССС".

"Ми вважаємо, що три українських банки, які мають рейтинги, як і раніше, схильні до високих ризиків, пов'язаних з нестабільністю економічного та політичного середовища в країні, а суверенні ризики України будуть і надалі чинити сильний вплив на характеристики кредитоспроможності банків", - пояснило своє рішення S&P.

Політична ситуація в Україні за минулий місяць значно погіршилася, що піддає здатність уряду до погашення і обслуговування боргових зобов'язань все зростаючим ризикам і збільшує невизначеність щодо продовження надання фінансової допомоги з боку Росії в 2014р.

"Наразі ми вважаємо, що за відсутності значних позитивних змін (яких ми не очікуємо зараз) цілком імовірний дефолт України", - наголошується в повідомленні S&P. Воно додає, що в разі дефолту по суверенних зобов'язаннях НБУ не зможе надати банківському сектору достатній обсяг ліквідності.

Агентство вважає кредитоспроможність уряду України основним фактором ризику для українських банків, оскільки їх операційна діяльність, фондування і активи в значній мірі залежать від національної економіки.