"Укргазвидобування" просить дозволити їй вільний продаж зрідженого газу

Компанія "Укргазвидобування" просить керівництво держави дозволити їй продаж зрідженого газу без посередників.

Найбільша газовидобувна компанія країни ПАТ "Укргазвидобування" просить в.о. Президента України Олександра Турчинова скасувати норми законодавства, що вимагають від неї продажу всього виробленого скрапленого газу через спецаукціони для потреб населення, повідомляє "Интерфакс-Украина" з посиланням на заяву прес-служби "Укргазвидобування".

"Укргазвидобування" змушене весь обсяг виробленого скрапленого газу, який складає близько 200 тис. т на рік, реалізовувати за зниженими цінами на спецаукціонах для потреб населення. Разом з тим, реальні потреби населення у скрапленому газі, на нашу думку, становлять близько 35 тис. т на рік. Тобто, близько 165 тис. т зрідженого газу виробництва "Укргазвидобування" практично не потрапляє до населення", - йдеться в документі.

У компанії відзначають, що ці 165 тис. т газу скуповувалися посередниками, яких ЗМІ пов'язують із Сергієм Курченко, і використовувалися для заправки автотранспорту.

"Така ситуація призвела до недоотримання близько 1 млрд. грн. у 2013 р. і досі приносить збитки "Укргазвидобуванню" в сумі близько 100 млн. грн. щомісяця", - відзначили в компанії.

Крім того, "Укргазвидобування" просить О.Турчинова продовжити ДСТУ 4063-2001 "Бензини автомобільні. Технічні умови" (за більшістю параметрів відповідає вимогам Євро-3), термін дії якого закінчився у жовтні 2013р.

Саме цим стандартом відповідають бензини, які випускає Шебелинський ГПЗ, що входить до складу компанії.

"Укргазвидобування" у зв'язку з припиненням дії ДСТУ 4063-2001, було змушене зупинити реалізацію бензинів моторних на внутрішньому ринку і почати реалізацію на експорт. Ця ситуація призвела до недоотримання близько 360 млн. грн. в 2013р. і близько 40 млн. грн. щомісяця в 2014р.", - заявили в компанії.