Порошенко вірить, що Україна продаватиме газ

Міністр економічного розвитку та торгівлі Петро Порошенко в ефірі одного з українських телеканалів висловив сподівання, що за 10 років Україна експортуватиме сланцевий газ до Європейського союзу.

Про це повідомляє УНН.

"Що може експортувати? Газ. Сланцевий газ через 10 років в Європейський союз і я в це вірю", - сказав міністр.

Він зазначив, що зараз товарообіг України з Європою становить 50 мільярдів доларів. Найбільше, за його словами, експортується продукція машинобудування, аграрного сектору, металургії, а також послуги.

Як повідомлялося, за розрахунками міністерства екології та природних ресурсів за рахунок розробки родовищ сланцевого газу до 2020 року можна буде забезпечити нагальні газові потреби країни.

Як відомо, переможцями конкурсу з видобутку сланцевого газу на одеській та юзівській площах стали компанії Shell та Chevron.

За оцінками геологів піковий видобуток на Юзівському родовищі може становити 10 мільярдів кубометрів газу на рік, на Олеській - 2,5-3 мільярди кубометрів газу на рік.

Управління енергетичної інформації Міненерго США оцінює українські запаси сланцевого газу на 1,2 трильйона кубометрів, що ставить Україну на четверте місце в Європі за обсягами резервів цього типу після Польщі, Франції та Норвегії.

Чому для західних компаній є цікавою присутність в Україні можна прочитати тут.