Газовий діалог з Росією триває - Бойко

Переговори з Росією щодо створення тристороннього консорціуму з управління газотранспортною системою України та перегляду ціни газу тривають.

Про це Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив під час робочого візиту до США, повідомляє прес-служба Міненерговугілля.

"Ми не припиняли переговорний процес з російськими партнерами за всіма напрямками. Ми працюємо над моделлю консорціуму з управління газотранспортною системою. В частині консорціуму я бачу значний прогрес, а щодо ціни газу переговори тривають", - сказав він.

Міністр пояснив, що складність переговорів щодо вартості газу викликана надзвичайно невигідним для України контрактом, що був підписаний попереднім урядом.

Він додав, що одночасно з проведенням переговорів з Росією Україна веде роботу над підвищенням власної енергетичної незалежності.

"Збільшення власного видобутку газу і зниження закупівлі імпортного газу, безумовно, робить нашу позицію міцнішою", - сказав Бойко.

Як відомо, 31 травня 2012 року у Вашингтоні під головуванням Бойка та Спеціального посланника з енергетичних питань в Євразії Держдепартаменту США Річарда Морнінгстара відбулося чергове засідання українсько-американської Робочої групи з питань енергетичної безпеки.

Як повідомлялося, Україна намагається різними способами вплинути на "Газпром", щоб переглянути ціну на газ.