Порошенко хоче, щоб подорожчали іномарки

Міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко переконаний у необхідності захисту українського автопрому.

Про це він заявив на брифінгу в Кабінеті міністрів у середу, повідомляє "Укрінформ".

"Є всі підстави, щоб захищати свій ринок - продукцію українських автомобілебудівників", - сказав він, коментуючи плани підвищення ввізного мита на автомобілі імпортного виробництва.

Міністр, зокрема, пояснив, що за останні три роки обсяги виробництва українських автомобілів різко скоротилися, і понад 12 тисяч робочих місць втрачено.

У країні різко зростає частка товарів іноземного виробництва, і частка автомобілів у платіжному балансі становить значну частину, сказав він.

"На це не можна не реагувати", - підкреслив міністр.

Порошенко нагадав, що іноземні автовиробники отримують фінансову держпідтримку від національних урядів.

"Левова частка іноземних виробників мають держпідтримку і субсидії. Європа виділила 100 мільярдів євро на підтримку автомобільної галузі. Своїх заходів вжили США, Японія і Корея. У Росії виділено кошти на підтримку своїх автомобілебудівників", - відзначив міністр.

Він нагадав, що українські виробники авто не отримували бюджетної підтримки і на них не поширювалися заходи держпідтримки, тому вони виявилися неконкурентоздатними.

Наразі, додав він, є два виходи з ситуації: або надати держпідтримку автобудуванню, або запровадити заходи щодо захисту ринку.

"Я хотів би, щоб Україна відродила свій промисловий потенціал, тому я відкриваю експортні можливості для українських виробників і захищаю внутрішній ринок", - пояснив Порошенко свої дії на посаді міністра економічного розвитку і торгівлі.

Кажучи про можливе підвищення мита на імпортні автомобілі, міністр підкреслив: "Ми за будь-якого нашого рішення будемо чітко дотримуватися зобов'язань, взятих при вступі до Світової організації торгівлі".

Як повідомлялося, раніше ЗМІ писали, що прокуратура Волинської області проводить необґрунтовану і незрозумілу перевірку ДП "Автоскладальний завод N1 ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс".

Корпорацію "Богдан" відносять до активів групи "Укрпромінвест" Порошенка.