Фірташ реанімує ринок соди в Україні

У минулу середу на Кримському содовому заводі почалося будівництво цеху з виробництва харчової соди.

Про це повідомили в Group DF, що володіє підприємством, пише "Комерсант-Україна".

За оцінкою голови правління КСЗ Владислава Шмелькова, нові потужності дозволять виробляти до 20 тисяч тонн харчової соди на рік або близько 2,2% світового ринку цієї продукції.

Запуск виробництва запланований на кінець 2012 року. За даними компанії Group DF, інвестиції в проект становитимуть 40,7 мільйона гривень - близько 5 мільйона доларів, прогнозований термін повернення інвестицій - 35 місяців.

З 2009 року харчову соду в Україні не виробляли, відзначає президент Союзу хіміків України Олексій Голубов.

Тоді єдиний виробник цієї продукції в Україну - "Лисичанська сода" - зупинив виробництво у зв'язку з банкрутством.

З тих пір українські споживачі повністю залежать від імпорту. У 2011 році, за інформацією Держстату, в Україну імпортовано 19,49 тисячі тонн харчової соди на 5,95 мільйона доларів.

Комерційний директор компанії "Укрторгсирье" - оптовий трейдер харчової соди - Надія Ліпіліна вважає, що споживачі перейдуть на закупівлі продукції КСЗ, якщо у підприємства ціна буде нижчою.

Директор з корпоративних питань в Україні та Молдові компанії Nestle Геннадій Радченко каже, що його компанія готова розглянути можливість закупівлі харчової соди на КСЗ.

"При закупівлі імпортної продукції споживач залежить від курсу валют, дій митниці та йому загрожують ризики, пов'язані з логістикою", - зазначає він.

Головний аналітик компанії "Інфоіндустрія" Дмитро Гордейчук не виключає, що якщо на українському ринку харчової соди буде встановлена ​​монополія, то ціна для українських споживачів на цю продукцію може підвищитися.

"Зростання імпорту харчової соди в останні роки може бути використане як аргумент для закриття ринку, і тоді єдиний виробник цієї продукції зможе диктувати свої ціни", - застерігає він.