Українські та російські "Руслани" виграли новий тендер НАТО

Українські та російські важкі транспортні Ан-124-100 виграли новий, оголошений у березні тендер НАТО за програмою SALIS.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на військове джерело.

"Тендерний комітет віддав перевагу спільній пропозиції "Авіаліній Антонова" та російської компанії "Волга-Дніпро". Розпочато відпрацювання і підготовку нового дворічного контракту. Сам контракт планується підписати до кінця року", - поінформував він.

Пропозиції українських і російських партнерів щодо участі в тендері на надання транспортних можливостей в інтересах альянсу та ЄС на наступний період передбачають спільну співпрацю за відпрацьованою протягом шести років схемою з використанням авіакомпанії Ruslan SALIS, сказав співрозмовник.

"Авіалінії Антонова" та російська "Волга-Дніпро" - провідні світові оператори важкого транспортного Ан-124-100 "Руслан" вантажопідйомністю 150 тонн.

Наприкінці 2005 року партнери підписали з агентством матеріально-технічного постачання при НАТО NAMSA трирічний із правом пролонгації контракт обсягом 600 мільйонів євро на перевезення вантажів в інтересах НАТО і ЄС.

Наприкінці 2008 року контракт було пролонговано на два роки, а в грудні 2010 року - ще на два роки. Згідно з умовами контракту, два літаки Ан-124-100 постійно базуються в Німеччині, ще чотири машини надаються замовникові на вимогу.

Створена "Авіалініями Антонова" та компанією "Волга-Дніпро" у 2006 році Ruslan International Ltd - RI, Стенстед, Велика Британія - є єдиним маркетинговим агентом українського та російського операторів.

Виконання стратегічних перевезень у рамках програми НАТО SALIS - Strategic Airlift Interim Solution - на користь 18 країн альянсу та ЄС здійснює також Ruslan SALIS - RS, Лейпциг, Німеччина.