Фірма "Юри Єнакіївського" заробила 8 мільйонів на держпідприємстві

Держпідприємство "Лутугинський науково-виробничий валковий комбінат" уклало угоду з ТОВ "Деметра" на придбання 100 тонн феронікелю за 8,5 мільйона гривень.

Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланняи на "Вісник державних закупівель".

Засновником "Деметри" є Дмитро Сирота, відомий як заступник директора ТОВ "Науково-технічне підприємство "Нові машини та технології", пише видання.

Саме ця компанія була єдиним конкурентом на тендері.

Основним власником "Нових машин та технологій" є ПАТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Нові технології" - одна з основних управляючих структур депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка.

Директором фонду є бізнес-партнер Іванющенка Іван Аврамов.

Від початку існування "Віснику держзакупівель" в квітні 2008 року Лутугинський комбінат опублікував оголошення про тендери на суму 681,08 мільйона гривень. З них підряди на 483,58 мільйона гривень отримали лише п'ять компаній, решту отримали кілька десятків фірм.

Наприкінці 2011 року Господарський суд Донецької області зобов’язав Лутугинський комбінат погасити борги на 85мільйонів гривень перед приватними підприємствами "Ставр", "Лідер" та "Об'єднаною вантажотранспортною компанією", які входять в бізнес-угрупування Іванющенка.

Після цього основу масу тендерів комбінату почали вигравати "ПКФ Стальінвест" і "Нові машини та технології".