Попри кризу, європейська промисловість "в плюсі"

Промислове виробництво у Великобританії, Італії та Швеції в травні помітно виросло, незважаючи на боргову кризу в Європі.

Про це пише The Wall Street Journal, повідомляє "Финмаркет".

Однак виробництво скоротилося у Франції та Греції - це сигнал, що відновлення промисловості та в інших країнах Європи триватиме недовго, відзначає видання.

Британське промислове виробництво в травні до квітня зросло на 1% - це найшвидший місячне зростання з березня 2010 року, однак, у річному вираженні воно скоротилося на 1,6%.

Схожу динаміку показали Італія та Швеція. Виробництво в Італії в травні до квітня зросло на 1,9%, в Швеції - на 3,5%. При цьому в річному вираженні промвиробництво і в цих двох країнах також знизилося.

Економісти вважають, що ці дані не демонструють реальної картини в європейській промисловості - пожвавлення поки чекати не варто, пише видання.

Дані по промисловості Франції та Греції краще говорять про реальну ситуацію в європейській економіці: французьке промвиробництво скоротилося на 1,9% в травні до квітня і на 1% до травня 2011 року, а грецьке - на 2,9% в річному вираженні.

За словами глави Банку Англії Кінга Марвіна, світову економіку накрила "чорна хмара" невизначеності через боргову кризу в Європі.