Вагони Тігіпка дістануться росіянам?

Австрійська OW Capital Management GmbH, на 100% підконтрольна голові ради директорів російського виробника вагонів - Завод металоконструкцій - Станіславу Гамзалову, хоче придбати 28,66 мільйона простих іменних акцій або 25% плюс одну акцію Крюківського вагонобудівного заводу.

Повідомлення про це вчора вийшло в відомостях ДКЦПФР, пише "Комерсант-Україна".

Досі австрійська компанія акціями КВБЗ не володіла.

Зараз великими власниками КВБЗ є Skinest Finants - 25,15% - естонський підприємець Олег Осиновський, Transbuilding Service - 24,93% - і Osauhing Divinta - 14,51%, останні дві компанії пов'язують з Павлом Приходько - син голови наглядової ради заводу Володимира Приходька.

Ще 5% становить free float, решта акцій належить менеджменту підприємства.

Недавно зі складу акціонерів підприємства вирішила вийти група ТАС віце-прем'єра Сергія Тігіпка, продавши 23,28% КВБЗ.

Директор з інвестицій ТАС Антон Кернасовський повідомив, що він не знає, хто зараз продає пакет акцій КВБЗ, але його група до угоди не має відношення.

Отримати коментарі в ЗМК та КВБЗ не вдалося. Цікаво, що раніше голова правління КВБЗ Євген Хворост відмовився коментувати інформацію про те, хто став кінцевим власником акцій, що продаються ТАС, зазначивши, що це буде оголошено після зборів акціонерів, які призначені на 2 серпня, відзначає видання.

За оцінками експертів, 25% акцій підприємства можуть оцінюватися в діапазоні 120-150 мільйонів доларів.

КВБЗ виробляє вантажні і пасажирські вагони, запчастини та візки до них, колісні пари, запчастини для вагонів метро і ескалаторів, контейнерів та дорожньої техніки.

За підсумками 2011 року підприємство збільшило чистий прибуток майже у 2,3 разу, до 680,2 мільйона гривень. Виробництво вантажних вагонів за рік збільшилося на 18%, до 10,7 тисячі, а пасажирських - скоротилося на 26%, до 28.

ЗМК за підсумками 2011 року посідає дев'яте місце в СНД за обсягом виробництва вагонів. За даними INFOLine RAIL Russia, компанія у 2011 році збільшила випуск вантажних вагонів і платформ на 85,9%, до 5 тисяч.

Підприємство отримало чистий виторг у розмірі 345 мільйонів доларів, чистий прибуток склав близько 10 мільйонів доларів.

На думку експертів, якщо угода з російським партнером відбудеться, КВБЗ буде мати від неї чималу вигоду.

"Ця угода дасть більш надійний вихід на російський ринок напередодні планів РФ ввести обмеження на українську продукцію", - каже гендиректор російського агентства "Infoline-Аналітика" Михайло Бурмістров.