Польскі хіміки не впускають росіян на ринок

Акціонери найбільшої в Польщі хімічної компанії Azoty Tarnow відмовилися продавати акції російському "Акрон", вирішивши замість цього провести додемісію і злитися з конкурентом Pulawy.

Про це пише Reuters.

"Як я розумію, Акрон тепер відкине пропозицію купити Tarnow, тому що умовою для них була відмова акціонерів від додаткового випуску акцій", - сказав журналістам гендиректор Azoty Єжи Марчіняк після зборів.

Після злиття польських компаній, яке допоможе Azoty захиститися від спроби "Акрона" її поглинути, з'явиться третій за розміром в Європі виробник азотних добрив з виручкою близько 2,92 мільярда доларів, повідомила компанія.

"Ми вважаємо, що ця новина нейтральна для "Акрона", так як чули, що велика частина акціонерів була проти, і не очікуємо, що "Акрон" отримає суттєву частку в Azoty Tarnow", - написала в аналітичній записці економіст "Альфа-банку" Марія Бовикіна.

"Акрон", що підняв ціну пропозиції за Azoty на 25% минулого тижня до 45 злотих за акцію, заявляв, що піде на угоду, якщо акціонери польської компанії не стануть схвалювати додемісію акцій, і може обійтися істотною міноритарною часткою.

Акціонери Azoty, найбільший з яких - польський Мінфін з пакетом 32%, запропонували компанії збільшити капітал максимум на 75% за рахунок випуску нових акцій і передати їх акціонерам Pulawy в співвідношенні 2,5 акції Azoty за кожну акцію Pulawy.

Польща намітила приватизацію в розмірі 15 мільярдів злотих до кінця 2013 року, але продаж держактивів компаніям РФ виявилася справою делікатною, враховуючи непрості політичні відносини між двома країнами і залежність Польщі від російського газу, відзначає видання.