Світові фондові ринки: інвестори позбуваються ризикових активів

КІНТО

Серпень запам'ятається у негативних кольорах, адже майже усі світові індекси завершили місяць з доволі значними зниженнями.

Світові торгові майданчики в кінці літа повністю сконцентрували свою увагу на монетарній політиці США. Встиг ринок відреагувати і на загострення ситуації в Сирії.

Найбільший удар по ринках на початку місяця завдала макроекономічна статистика, адже дані свідчили, що економічний стан США продовжив покращуватися, а це, в свою чергу, виступало підтримуючим фактором до зменшення обсягів стимулювання найбільшої економіки в світі, чого ринки дуже не хочуть.

Індекс ділової активності в сфері послуг (РМІ) зріс до 56 пунктів, що є найвищим за останні 5 місяців.

В Англії аналогічний показник становить 60 пунктів, а це максимальне значення з 2007 року.

Американський торговий баланс показав найменше негативне значення майже за 4-річний період. Німецьке промислове виробництво збільшилося на 2,4% з прогнозом у +0,3%. Аналогічний показник в Китаї підскочив до 9,7% (попри прогноз у 9,0%). В Англії на 1,9% (прогноз +0,9%).

В США заявки за допомогою по безробіттю скоротилися до найнижчого посткризового місячного рівня. Такий стан речей на макроекономічному фронті створив підґрунтя для думок щодо скорочення монетарного стимулювання з боку ФРС, а вже думки реалізовувалися на розпродажі акцій по всьому світі та збільшенні волатильності.

Другий тиждень серпня відзначився аналогічними тенденціями. Хороша макроекономічна статистика та нарощування побоювань щодо скорочення стимулювання.

Німецький індекс ділової активності ZEW піднявся до 42 пунктів, що є найвищим значенням з березня 2013 року.

Чисті обсяги роздрібних продажів у США зросли на 0,5%.

Німецьке та Французьке попереднє ВВП показало кращі результати ніж очікували аналітики, +0,7% та +0,5% відповідно.

Загалом по єврозоні валовий внутрішній продукт піднявся на 0,3% попри прогнози 0,2%, що є першим позитивним значенням за останні 6 кварталів.

Американські заявки на допомогу по безробіттю продовжували знижуватися. За другий тиждень скоротилися до 320 тисяч.

Аналогічні тенденції на світових ринках продовжились і далі, як результат, на початку третього тижня американські казначейські папери підросли в дохідності до рекордного за два роки рівня.

На третьому тижні серпня з'явився і детальний звіт остатнього засідання комісії по відкритих ринках ФРС.

Згідно цьому звіту більшість членів комісії готові іти на скорочення QE3. Добавила негативу на ринку і макроекономічна статистика. Кількість проданих будинків на вторинному ринку в США зросла до 5,39 мільйона попри прогнози у 5,15 мільйона.

В Китаї вперше за 4 місяці промисловий РМІ (HSBC) піднявся вище позначки у 50 п., яка є медіаною у позитивних чи негативних тенденціях.

Змінилася тенденція після виходу заявок по безробіттю в США, які за тиждень піднялися до 336 тис. та суттєвого скорочення обсягів продажів житлових будинків на первинному ринку в США, які з 455 тисяч впали до 374 тисяч попри прогнозу у зростання до 487 тисяч.

На фоні погіршення макроекономічної статистики ринки демонструють дводенне зростання. Але тимчасове ралі тривало недовго. В останній тиждень серпня окрім відігрівання скорочення монетарних стимулів з боку ФРС добавились і потенційні військові дії в Сирії.

Справа у тім, що потенційний конфлікт в Сирії це вже геополітичні ризики, які автоматично переходять на ринок, що стимулює продавати високоризикові активи та інвестувати в так звані "захисні", що ми і почали спостерігати.

Як результат, спостерігався попит на золото, нафту, японську єну та швейцарський франк. А от пропозиції було вдосталь на ринку акцій. Також спостерігалося і суттєве нарощення волатильності.

Такими чином, за останній місяць літа головний бенчмарк американського фондового ринку - індекс S&P 500 - знизився на 3,13%. Індекс "блакитних фішок" - Dow Jones Industrial Average - скоротився на 4,45%.

Зведений індекс технологічних компаній NASDAQ "в мінусі" на 1,01%. Зі зниженням у 3,14% завершив місячний діапазон FTSE 100, німецький DAX за результатами звітного інтервалу впав на 2,09%, французький CAC 40 просів на 1,48%.

Японський Nikkei показав негативну динаміку у 2,04%. Китайський SSE зріс на 5,25%.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.