Ринок енергоносіїв за тиждень

Юрій Корольчук, для РЕ

Вперше за два місяці ціна на скраплений газ уповільнила зростання. Як наслідок, лише на декілька копійок збільшилися ціни для пересічних споживачів.

Протягом минулого тижня скраплений газ зріс лише на 6 копійок. Середня ціна досягла рівня 6,29 грн/літр. Зростання - 0,9%.

Тенденція зниження порівняно з минулими тижнями посилюється, що дозволяє впевнено прогнозувати у найближчому майбутньому (до кінця року) зменшення цін на скраплений газ.

Мінімальна ціна не змінилася, але змінила свій регіон із Сумської на Одеську область - 5,70 грн/літр.

Максимальну ціну надалі можна було спостерігати у Київській області - 6,65 грн/літр.

Роздрібні мережі не поспішають реагувати на зниження темпів росту ціни на скраплений газ, але впродовж наступного місяця їм доведеться це враховувати у своїй діяльності. Наразі можна очікувати подальшої стабілізації цін на скраплений газ.

Ринок нафтопродуктів вже впевнено другий тиждень поспіль не зазнає особливих змін і далі залишається стабільним.

Середні ціни на нафтопродукти протягом тижня не змінювалися. Пальне і надалі продавалося за вже звичними цінам - 9,94-10,91 грн/літр. На бензин А-80 ціна становила 10,20 грн/літр. На бензин А-92 - 10,54 грн/літр. На бензин А-95 - 10,90 грн/літр. Цына на дизельне пальне залишилася на рівні 9,94 грн/літр.

Із настанням зимового періоду, появою нових постачальників пального (Одеський НПЗ), збільшення поставок із Білорусі та ЄС, можна говорити про зменшення спекуляцій на ринку нафтопродуктів.

Відповідно, ціни не повинні зазнавати суттєвих змін. Окрім випадків коливань на світових ринках нафти. Нинішній тренд зниження дає підстави очікувати також зменшення ціни на нафтопродукти і в Україні.

Ціна на нафту Brent за результатами тижневих торгів дещо зросла - із 107,79 до 107,94 долара/барель. Зниження становило лише 15 центів. Нафта Brent далі проходить період зниження, який характеризується коливаннями у межах 105-110 дол.

Вартість нафти WTI сумарно знизилася - із 103,13 до 102,04 долара/барель. Протягом тижня вартість зменшилася на 1,09 долара. WTI продовжує свій низхідний поступ до рівня 100 доларів. Ціна нафти WTI оновила свій майже тримісячний мінімум.

Нафта Urals вслід за Brent зменшилася із 106,74 до 106,28 долара/барель. Зниження Urals вже пройшло свій пік зниження і надалі буде коливатися у межах 100-110 доларів.

Стабілізації ситуації на ринку нафти сприяло зниження вартості американського долара. Нафта на біржах дешевшала або спекулятивно коливалась через зниження попиту у США на енергоносії. До того ж уряд США зупинив свою діяльність і припинилося фінансування держустанов.

Тим часом Україна далі шукає шляхи зменшення своєї енергетичної залежності.

Британо-нідерландська компанія Shell завершила буріння першої розвідувальної свердловини Біляївська-400 на Павлівсько-Світловській ліцензійній газовій ділянці у Первомайському районі Харківської області.

За даними компанії, наявність там газових запасів можна вважати підтвердженим фактом. Про це заявив заступник голови Харківської обладміністрації Юрій Сапронова: "Повністю пройдені проектні 5 тисяч метрів і, за даними фахівців, результат газопроявлень - позитивний".

Водночас, наявність газу у даній місцевості не означає, що є можливим промисловий видобуток. А тому говорити про успіхи для компанії Shell іще зарано.

Геологічне вивчення передбачає отримання сейсмічних даних та буріння 15 свердловин на Юзівській ділянці.

Мінімальний обсяг інвестицій по Юзівському родовищу на період геолого-розвідувальних робіт становить 1,6 мільярда гривень. У випадку початку промислової розробки обсяг інвестицій не повинен бути меншим 30 мільярдів гривень.

Учора підтримала проект угоди про розподіл продукції з компанією Chevron щодо Олеської (Львівська та Івано - Франківська області) газової площі Львівська облрада.

Депутати Івано-франківської облради на сесії 20 вересня підтримали проект угоди про розподіл продукції з Chevron.

Продовжує шукати вихід із складної фінансової ситуації "Нафтогаз України". Цього тижня компанія пролонгувала кредит на 2 мільярди доларів, який був отриманий у червні 2012 року від російського "Газпромбанку" .

"Ми пролонгували під держгарантії. Сподіваємося, що на наступному сесійному тижні у другому читанні юридично оформимо цю можливість" , - повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Андрій Бондаренко.

Представник Міненерго визнав, що законопроект про надання держгарантій за даним кредитом ухвалений лише у першому читанні, але пролонгація кредиту "Газпромбанку" вже юридично відбулася.

Фактично мова йде про порушення законодавства, до якого вдаються в Міненерго задля вирішення проблеми заборгованості перед Росією.

Юрій Корольчук, Інститут енергетичних стратегійКоментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.