Світові фондові ринки: політичні ігри США погіршили настрій інвесторам

КІНТО

Після невдалого завершення літа, світові фондові ринки з хорошим настроєм розпочали осінній марафон.

Головний позитив приходив від макроекономічної статистики. Індекси ділового оптимізму (РМІ) в промисловості виросли в Іспанії, Італії, Британії - найвище значення з березня 2011 року, США - найвище значення з травня 2011 року.

Китайський промисловий РМІ (розраховується HSBC), залишився без змін на рівні 50,1 пункту. Враховуючи те, що значення вдруге після тривало терміну знаходиться вище позначки 50, це свідчить про загальне середнє позитивне очікування промисловців у другій за розміром економіці світу.

По РМІ, як із сфери послуг, аналогічна ситуація - в базових найбільших економіках значення попідростали та в більшості випадків показали кращі результати ніж очікував ринок.

В останній день першого тижня вересня виходили дані по ринку зайнятості США. Ставка безробіття знизилася до рівня 7,3%, а от кількість працюючих показали приріст всього лише на 169 тисяч.

Значення по кількості працюючих виявилося нижчим ніж прогнозували спеціалісти на ринку. Але такий стан речей приніс свій позитивний ефект, адже в серединні вересня.

Комісія по відкритому ринку мала приймати рішення щодо часткового згортання програми викупу облігацій. Кількість працюючих виявилася "доволі високою" та, разом з тим, "доволі низькою".

Високою, щоб ринки зростали, а низькою, щоб стримувати ФРС, скорочувати стимулювання економіки.

Наступного тижня позитив генерували Близький та Далекий схід. По-перше, ринки гарно сприймали спроби вирішити сирійську проблему мирним шляхом.

По-друге, хороші макродані прийшли з Китаю. Торговий баланс "піднебесної" показав плюсове значення у 28,5 мільярда доларів, що є найбільшим перевищенням експорту над імпортом з січня 2013 року.

Промислове виробництво показало позитивну динаміку у 10,4%, попри прогнози у 9,9% та попереднє значення у 9,7%.

Розчарував ринки індекс настроїв американських споживачів, який знизився з 82,1 до 76,8 пунктів, та обсяги роздрібних продажів, які піднялися всього на 0,2%, хоча очікувався ріст на 0,5%.

На третьому тижні вся увага інвесторів була прикута до засідання Комісії відкритих ринків ФРС, яке мало видати своє рішення щодо інструментів монетарної політики 18 вересня.

Насправді, напередодні засідання, більшість експертів сходилися на думці, що члени Комісії на вересневому засіданні частково згорнуть щомісячні обсяги викупу облігацій.

Ці очікування були відображені і на фондових індексах, які майже весь серпень на фоні них знижувалися. І тут о 14:00 за Нью-Йоркським часом стає зрозуміло, що члени комісії вирішують залишити так звану QE3 без змін.

Таке рішення дуже приємно здивувало ринки, після чого послідкувала відповідна реакція, результатом чого стало досягнення американським ринок нового історичного максимуму.

Але під кінець місяця ситуація з високим рівнем оптимізму змінилася на доволі високий рівень песимізму.

А причиною стали політичні ігри в США. Справа у тім, що президент Обама запропонував медичну реформу, в якій передбачалося суттєве нарощення кількості застрахованих осіб, що, в свою чергу, збільшувало державні витрати.

Але більшість в конгресі належить республіканцям, які не хочуть іти на таке розширення витрат. Відтак в Штатах не можуть прийняти закон про державне фінансування. Відсутність закону унеможливлює фінансування не тільки мед страховки, а й усього державного апарату.

Таким чином, під кінець вересня американські урядові організації зачинилися. Частину працівників відправили на вимушені безоплатні відпустки, частину залишили на неповний робочий день. Всього під повне або часткове скорочення робочих годин потрапило 800 тисяч американських працівників урядової сфери.

Звичайно, ситуація не дуже приємна, тому ми отримали відповідну реакцію на ринках. Посилювався негатив через появу в ЗМІ заголовків про потенційний дефолт США.

Крім того, 31 вересня був закритий третій квартал, і на початку жовтня почнуть масово з’являтися корпоративні звіти, на які наразі ринки дивляться доволі скептично.

Але, загалом, перший осінній місяць 2013 року залишить "зелений" слід в історії фондового ринку, адже головний бенчмарк американського фондового ринку - індекс S&P 500 - зріс на 3,52%.

Індекс "блакитних фішок" - Dow Jones Industrial Average - виріс на 1,77%. Зведений індекс технологічних компаній NASDAQ "в плюсі" на 6,07%.

Зі зростанням у 0,64% завершив місячний діапазон FTSE 100, німецький DAX за результатами звітного інтервалу піднявся на 6,42%, французький CAC 40 підріс на 5,86%. Японський Nikkei показав позитивну динаміку у 4,75%. Китайський SSE зріс на 3,64%.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.