Азаров і Арбузов вимагають від банків кредитів

Реальна економіка

Кабінет міністрів має труднощі із залучення коштів для фінансування національних проектів і виконанням державних програм.

Про це свідчать листи Кабінету міністрів і Національного банку, які опинилися у розпорядженні "Реальної економіки".

Отже, 1 жовтня 2012 року Кабінет міністрів надіслав листа на ім'я голови Нацбанку Сергія Арбузова, в якому просить центробанк розглянути заходи із залучення коштів для фінансування нацпроектів.

В ньому, зокрема, зазначається, що кредитні ресурси необхідні для проектів, по яких уже розроблене попереднє техніко-економічне обґрунтування.

Зокрема, йдеться про проекти: "Олімпійська надія-2022" - створення спортивно-туристичної інфраструктури; "Відкритий світ" - створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня на базі технологій радіозв'язку четвертого покоління 4G.

Серед обраних також проекти "Чисте місто" - система комплексів з переробки твердих побутових відходів; "LNG термінал" - морський термінал з прийому скрапленого природного газу.

"Реалізація національних проектів здійснюватиметься, передусім, за рахунок інвестиційних коштів з обмеженим використанням бюджетних ресурсів. У рамках реалізації згаданих проектів вважаємо за доцільне залучити кредитні ресурси банківського сектору", - йдеться в урядовому листі

Крім цього, Кабмін просить Нацбанк звернути увагу також на реалізацію державних програм, які також вимагають кредитування. Так, урядовці перелічують в листі програми, які передбачають здешевлення кредитних ставок для бізнесу.

Серед них програма розвитку автомобільних доріг загального користування на 2013-2018 роки, здешевлення позик для аграрних підприємств, розвиток проектів альтернативної енергетики та інші.

В листі уряд "тонко" натякає, що сьогодні в країні є необхідні умови для активного кредитування.

"Сьогодні в умовах низької інфляції (у січні-серпні 2012 року індекс інфляції порівняно з відповідним періодом попереднього року становить лише 0,9%) проблемним питанням залишається вартість кредитних ресурсів", - звертає увагу регулятора Кабмін.

Урядовці нагадують, що середньозважена ставка за кредитами в національній валюті у серпні 2012 року збільшилися до 20,3% порівняно з 17,2% на початку року.

Крім цього, наголошується, що загальний обсяг кредитних ресурсів, наданих банками України в економіку країни , за січень-вересень 2012 року зріс лише на 0,4%.

На підстав листа уряду із зазначеними зауваженнями і закликами Нацбанк розіслав листа комерційними банком, в якому пропонує їм кредитувати пріоритетні для уряду проекти і вносити свої пропозиції щодо фінансування державних програм.

Про те, що отримають від такого співробітництва банки, в листі не йдеться.

Нагадаємо, що уже більше 2 років влада "мусолить" тему нацпроектів, утім до конкретних кроків із залученням фінансування ще не дійшло. Від деяких проектів, наприклад "Доступного житла" уряд уже відмовляється.

І відповідна переписка чиновників тільки підтверджує, що питання досі не вирішене. Нижче лист Національного банка комерційним банкам і лист Кабінету міністрів.Коментарі

Додати коментар


Richard

Едмондс позики фірма є компанією, яка знаходиться тут, щоб допомогти вам покласти край ваші фінансові проблеми. Я видавати кредити за низькою відсотковою ставкою фінансового інвалідів, осіб, компаній, галузей, компаній і людей в суспільстві, а також спонсорувати вас unlish ваш талант і досягнення ваших цілей. Ми даємо сума коливається від $ 2,000.00 до $ 50.000.000. Оо USD і повторної оплати період від 1 року до 30 років тривалість на 2% процентної ставки без передоплати.Задоволеності клієнтів є нашою гордістю. Подати заявку Контакти мною по електронній пошті edmondsloanfirm1@gmail.com

Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.