Уряд вирішив полегшити життя платникам податків?

Реальна економіка

У вівторок, 15 травня, уряд схвалив проект постанови "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків".

З текстом документу можна ознайомитися нижче.

"Даний законопроект спрямований на спрощення процедур започаткування бізнесу та забезпечення вільного і безоплатного доступу до інформації із держреєстрів, що містять відомості про суб'єктів господарювання у тому числі про їх облік та систему оподаткування", - зазначає компанії старший партнер "Кравець і Партнери" Ростислав Кравець.

Так, згідно з проектом, автором якого є Міністерство доходів і зборів, пропонується відмінити свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та єдиного податку, реєстрацію платником податку здійснювати виключно шляхом внесення записів до відповідних реєстрів Міндоходів із можливістю отримання витягів за бажанням платників податку.

Водночас дані із реєстрів платників ПДВ та єдиного податку щоденно оприлюднюватимуться на сайті Міндоходів.

Крім цього, законопроектом пропонується скоротити граничний строк повідомлення банками та іншими фінустановами органів Міндоходів про відкриття рахунків платників податків (не пізніше наступного робочого дня, на сьогодні 3 робочих дні), а також строку повідомлення ними фінустанов про взяття або відмову у взятті таких рахунків на облік (не пізніше наступного робочого дня.

Згідно з документом, планується урегулювати порядок внесення до Єдиного державного реєстру юросіб та фізосіб - підприємців даних про взяття на облік платника податків та оприлюднення на сайті даних із реєстру платників ПДВ не пізніше наступного робочого дня після взяття на облік;

Також пропонується скасувати необхідність подання платником податків повідомлень про об'єкти оподаткування за їх місцезнаходженням, встановивши, що про всі свої об'єкти платник податків повідомляє за основним місцем обліку;

Документом передбачається звільнення платників податків від обов'язку повідомляти контролюючі органи про зміни у своїх даних, у разі їх внесення до Єдиного державного реєстру юросіб та фізосіб - підприємців;

Крім того, пропонується встановити право органів Міндоходів для проведення документальної позапланової перевірки у разі закриття постійного представництва нерезидента чи іншого відокремленого підрозділу юрособи.

Також розмежувати процедури анулювання свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування та анулювання реєстрації платника податку взагалі;

Документ містить пропозицію надати можливість суб'єкту господарювання, який не зареєстрований платником ПДВ, обирати ставку єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ, у разі зміни групи платників єдиного податку шляхом реєстрації платником ПДВ відповідно до розділу V Кодексу і подання заяви щодо зміни групи платників єдиного податку;

У проекті є ідея встановити право бути зареєстрованими платниками єдиного податку з дня держреєстрації лише суб'єктам господарювання (новоствореним), що обрали ставку єдиного податку, яка не передбачає сплати ПДВ.

Також законопроектом пропонується уточнити особливості перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності.

В цілому позитивну оцінку законопроекту дає юрист компанії "Сюткін і партнери" Ярослав Серпутько.

"Жодної дерегуляції ведення бізнесу ним не запропоновано, проте зміни, передбачені ним, спрямовані на удосконалення технічної сторони обліку та реєстрації платників податків, явно проглядається й напрямок на пришвидшення та спрощення самої процедури реєстрації, яка стає і більш прозорою для платника податків", - відзначає він.

Втім, на думку експерта, у проекті є і "незрозумілі, або просто недопрацьовані положення".

"Наприклад незрозумілою є запропонована можливість зазначити бажаний день реєстрації, при цьому якщо такий день зазначено раніше ніж максимальний строк для реєстрації, податкова не зобов'язана реєструвати раніше, якщо ж пізніше, то реєстрація може відбутись і до його настання, що загалом взагалі не вносить жодних змін, а лише може завдати додаткового клопоту та непорозумінь", - наголошує юрист.

Враховуючи особливості податкового законодавства, як такого, що повинно бути врегульоване максимально чітко, даний проект, резюмує експерт, потребує досить серйозного доопрацювання.Коментарі

Додати коментар


Хакер

Полегшити-не полегшити, а під комп*ютерну еру треба підлаштовуватись.

Вікторія

Отмена обязательного получения бланков свидетельств о регистрации субъектом предпринимательской деятельности - это реально круто. Экономит время и деньги.

НАДЕЖДА

УЖ ЛУЧШЕ БЫ ОТМЕНИЛИ САМЫ КОРРУМПИРОВАННЫЙ НАЛОГ- НДС.А ТО ЕГО УЖЕ ТАК УСЛОЖНИЛИ И ЗАБЮРОКРАТИЗИРОВАЛИ,ЧТО ОСТАЛОСЬ ТОЛЬКО ВВЕСТИ ПЕЧАТЬ НАЛОГОВЫХ НАКЛАДНЫХ НА СПЕЦИАЛЬНЫХ НОМЕРНЫХ БЛАНКАХ С ГАЛОГРАММАМИ И ВОДЯНЫМИ ЗНАКАМИ. ЗАОДНО, МОЖНО БЫЛО БЫ ОБОГАТИТЬ ЭТОЙ ИДЕЕЙ КУЧУ РОДСТВЕННИКОВ НАЛОГОВИКОВ И МИНИСТРОВ.ОДНИ БУДУТ ПЕЧАТАТЬ,ДРУГИЕ РЕАЛИЗОВЫВАТЬ, ТРЕТЬИ КОНТРОЛИРОВАТЬ!

Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.