Бізнес забуде про цифровий підпис та печатки?

Реальна економіка

На цьому тижні уряд схвалив проект постанови "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу".

З текстом документу можна ознайомитися нижче.

Даний документ спрямований на забезпечення можливості перейти до більш простої і швидкої процедури створення нових суб'єктів господарювання, що зменшить часові та грошові витрати підприємців.

Крім того, як зазначається у резюме до проекту, його прийняття забезпечить покращення позицій у міжнародних рейтингах.

Так, процедура створення бізнесу подешевшає та стане простішою завдяки:

1) скасуванню сплати реєстраційного збору за проведення держреєстрації юридичної та фізичної особи - підприємця;

2) здійсненню держреєстрації фізичних та юридичних осіб - підприємців шляхом подання електронних документів без обов'язкового використання електронного цифрового підпису.

У проекті пропонується використовувати інші способи ідентифікації заявника, наприклад, передавання файлу із зображенням, QR- коду тощо з використанням IT-технологій та мобільного зв'язку;

3) відмові від обов'язкового використання печаток суб'єктами господарювання;

4) розширенню обсягу даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Втім, як кажуть експерти, запропоновані зміни не спрощують первинну реєстрацію суб'єктів господарювання.

Актуальною в даному випадку стала б назва - "спрощення порядку ведення бізнесу", при цьому навіть така назва була б занадто амбітною, відзначає юрист компанії "Сюткін і партнери" Ярослав Серпутько.

За його словами, досить прогресивними є запропоновані зміни щодо скасування обов’язкового використання печаток юрособами.

"Таку практику давно введено в усіх більш-менш розвинутих країнах світу, це зробить господарські відносини простішими для суб’єктів господарювання. Проте, враховуючи специфіку нашого ведення бізнесу, такий крок напевно потягне за собою й підвищення ризиків щодо можливості підробки деяких документів. Вважаю що першочерговим критерієм при внесенні змін до законодавства повинна бути безпечність ведення бізнесу", - зауважує юрист.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.