Влада прикинулась захисником споживачів. Документ

Реальна економіка

Минулого тижня уряд схвалив проект постанови "Про схвалення Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів".

З текстом документу можна ознайомитися нижче.

Метою Концепції є розв'язання проблем у сфері захисту прав споживачів та адаптація національного законодавства цієї сфери до законодавства ЄС.

Концепцію передбачається реалізувати протягом 2013-2015 років шляхом стандартних для подібних документів дій, накшталт, "координації діяльності органів влади, удосконалення законодавства, підвищення правової обізнаності та поінформованості та створення консультаційних центрів".

Реалізація цього проекту, цілком очікувано, передбачає і виділення додаткових коштів з бюджету. Так, на діяльність громадських організацій заплановане виділяти 500 тисяч гривень на рік.

"З грошей передбачених на підтримку своєї діяльності громадські організації можуть фінансувати створення та видання всеукраїнського журналу для публікацій порівняльних випробувань споживчих товарів…", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

Зі свого боку, експерти критикують амбітні, але розмиті плани уряду.

В Українській Асоціації Споживачів відзначають, що документом основи споживчої політики не закладено, а Конвенція викладена в основному загальними фразами.

В Асоціації підкреслюють, що документ повинен бути територією з "режимом найбільшого сприяння споживачу".

"Це території, де визнається пріоритет споживачів над корпоративними інтересами інших груп - членів політичних партій, профспілок, бізнесменів, де провідна роль у сфері захисту споживачів належить місцевим органам самоврядування і проявляється лояльність до споживачів при купівлі товарів та наданні послуг. Наприклад Київська влада може надавати 5% скидку для споживачів, які своєчасно здійснили комунальні платежі)", - пояснює президент УАС Олег Самчишин.

На думку експертів, законодавство економічно не стимулює населення бути добросовісними споживачами.

"Чому рівна ціна на квитки у вагонах потягів на першу та другу полицю, адже вони мають різний рівень комфортності? Чому однакова вартість проїзду на міжміських автобусних перевезеннях за "сидячі" та "стоячі" місця, або при купівлі проїзного на метро в Києві, скажімо, 6 числа поточного місяця споживач мусить сплачувати повну вартість аж до 15 числа поточного місяця, а не пропорційну ціну?", - зауважує Самчишин.

Експерти в цілому позитивно оцінюють виділення півмільйона гривень на рік на діяльність громадських організацій, однак підкреслюють, що цієї суми недостатньо.

"Таких організацій в Україні різного рівня (місцевих та всеукраїнських) нараховується більше сотні. Профінансувати хоча б половину на суму 500 тисяч гривень - це мізер і насмішка. Скоріш за все, кошти будуть виділятись на тендерній основі. Крім того, необхідно врахувати корупційну складову під час виділення коштів", - зауважують в АУС.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.