Влада відмовляється підтримувати індустріальні парки

Реальна економіка

Минулого тижня уряд схвалив проект постанови "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення та функціонування індустріальних парків".

З текстом документу можна ознайомитися нижче.

Як відомо, індустріальний парк - це організована для розміщення нових виробництв територія, забезпечена енергоносіями, інфраструктурою, необхідними адміністративно-правовими умовами, якою керує спеціалізована компанія.

Відповідний проект розроблено з метою подальшого удосконалення законодавчого регулювання питань створення і функціонування індустріальних парків.

Документом пропонується внести зміни до Земельного кодексу та закону "Про індустріальні парки".

Зокрема, передбачається замінити держпідтримку у вигляді пільгового кредитування та фінансової допомоги на безоплатній основі на звичайні державні кредити "на умовах повернення, платності і терміновості".

Із закону пропонується виключити статтю про держпідтримку керуючих компаній індустріальних парків.

Також пропонується обмежити термін видачі земельних ділянок індустріальним паркам 50 роками, зараз цей термін становить не менше 30 років.

На думку експертів, будь-яка кардинальна зміна умов реалізації інвестиційних проектів, не сприяють підвищенню довіри і інтересів з боку інвесторів до реалізації проектів.

"Особливо не коректно це виглядає з урахуванням того, що закон "Про індустріальні парки" набрав чинності 05 вересня 2012 року, і фактично менше ніж через рік уряд ініціює його зміни, тим самим піддаючи сумніву якість і стабільність правового режиму створення і функціонування індустріальних парків в Україні", - наголошує юрист компанії "Василь Кісіль і партнери" Наталя Доценко-Білоус.

З іншого боку, складно заперечувати, що запропонований законопроект має збалансований характер і виключає невиправдані преференції, надані для осіб, задіяних у реалізації проектів створення та функціонування індустріальних парків, наголошує експерт.

"Спочатку незрозуміла була правова природа такої преференції як державна підтримка у вигляді безвідсоткових і безповоротних кредитів, на таку "безоплатну" державну підтримку не можуть розраховувати навіть особи, що потребують покращення житлових умов", - каже вона.

Однак, зазначає юрист, як тільки в Україні з'явилися компанії, зацікавлені створенням індустріальних парків, законодавець намагається прибрати дисбаланс наданих преференцій, фактично виконуючи роботу над помилками, і розчаровуючи потенційних інвесторов.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.