Росія продовжує створювати проблеми. Моніторинг митниці. Оновлено

Реальна економіка

Митна війна Росії і України, від якої активно відхрещувалися в Держдумі Російської федерації, офіційно начебто завершилась.

Але не дивлячись на переговори з керівництвом РФ та вибачення Федеральної митної служби, проблеми на митниці українських експортерів поки не вирішені.

Дійсно, труднощі на кордоні навіть за короткий, менш ніж тижневий термін, а блокада українських товарів почалася 14 серпня, серйозно вдарили по великим експортерам з різних галузей, але, що найсумніше, продукція багатьох з них до цих пір "висить" на кордоні.

Це дуже добре видно з документів, складених Федерацією роботодавців України в другій половині дня 20 серпня та 22 серпня, які є в розпорядженні "РЕ".

З документів чітко зрозуміло, хто саме постраждав в результаті митної війни, і наскільки покращилась ситуація після того, як Міндоходов заявило про те, що проблеми на митниці нібито зняті.

Якщо вірити даним Федерації, до неї з моменту виникнення труднощів з розмитненням товарів звернулося 56 підприємств. Найбільше - 21 - це компанії галузі машинобудування, 10 компаній харчової промисловості та 6 - з металургії.

Але на момент складання даного документа, 28 підприємств з 56 ще не змогли вирішити проблеми з розмитненням.

До п'ятниці ситуація не покращилась, а навіть частково погіршилась. Ще 3 компанії в машинобудуванні і 2 в харчовій промиловості припинили відвантаження продукції.

Більше того, майже по десяти компаніях ситуація з перетинанням їх продукцією українсько-російського кордону навіть погіршилася.

У цей список увійшли комбінат "Запоріжсталь", ТОВ "Стальканат-Силур", підприємство "Сумихімпром", ТОВ "БРВ-Україна" і ТОВ "Гербор-Холдинг", група "Конті", компанія "Велес-Агро", ТОВ "Красилівмаш", ТОВ "Адвісмаш" та Харківська бісквітна фабрика.

Суть проблем практично однакова у всіх компаній.

По-перше, митники проводять ретельний і неодноразовий обшук імпортованої ними до Росії продукції.

По-друге, вздовж і впоперек перевіряються сертифікати відповідності.

По-третє, митниця вимагає внесення так званих "страхових депозитів", сума яких досягає 15-20% вартості продукції.

Все це призводить до збитків українських експортерів, пошкодження продукції і навіть до зриву поставок та розірвання договорів - з цим вже зіткнулися "Сумихіпром" і "Красилівмаш".

Крім цього, Федерація наводить список ще з майже 30 компаній, ситуація з товарами яких не змінилася в кращу сторону. Наприклад, вантажі "Мілкіленд-Україна" затримані для перевірки супровідних документів.

При цьому, на додатковий контроль митниця бере до 30 днів, що є безглуздим для харчової продукції, або вимагає внести гарантований платіж, а фактично, хабар, в розмірі 3,6 мільйона доларів.

Виробник і постачальник торговельного обладнання "Модерн-Експо" зіткнувся з тим, що 8 авто з його продукцією затримали на російсько-українському кордоні під приводом додаткового контролю.

Однак, жодних даних про тривалість цих перевірок немає, у той час як компанія має щоденно сплачувати за простій автомобілів.

Вантажі "Миронівського хлібопродукту" простояли на кордоні тиждень, і лише частина з них перетнула його після внесення додаткової фінансової гарантії до бюджету Росії в еквіваленті 120 мільйонів рублів.

У той же час 250 вагонів з продукцією "Арселор Міталл Кривий Ріг" все ще заблоковані.

Митники затягують перетин кордону розвантаженням продукції з вагонів і її зважуванням. Схожа ситуація і у компанії "Метінвест": 300 вагонів застрягли на кордоні, вантаж в яких повністю оглядається, зважується, через що порушується цілісність продукції.

Продукцію "Могилів-Подільського машинобудівного заводу" митники ретельно перевіряють на відповідність вимогам сертифікатів і якщо знаходять вузли неукраїнського походження - вимагають сплату 15% митних платежів.

А 6 автомобілів групи "Конті" затримані митниками навіть без пояснення причин.

Тому, напружена ситуація, не дивлячись на спроби української сторони, представити її в іншому світлі, все ще залишається невирішеною.

Більше того, навіть якщо Росія остаточно зніме блокаду українських товарів на кордоні, росіяни довели, що мають повний арсенал зброї, щоб задіяти його знову, якщо Україна ухвалить будь-яке зовнішньополітичне рішення, що суперечить інтересам Росії.

"Реальна економіка" зі свого боку продовжує пильно слідкувати за ситуацією на кордоні з Росією.

В п'ятницю, за даними преси та ФРУ розширився список підприємств, що мали проблеми на митниці.
Коментарі

Додати коментар


птиц

и после этого Азаров утверждает, что ситуация нормальная и тилькы покращуеться...

Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.