Довгий шлях американських емігрантів

The Washington Times

Емігранти відстають від корінних американців за більшістю показників економічного благополуччя, згідно зі звітом Центру Іміграційних Досліджень. Навіть ті, хто дуже довго прожив у Штатах.

Повна асиміляція - набагато складніше завдання, ніж подолання мовних і культурних відмінностей.

Дослідження, яке охоплює всіх легальних і нелегальних емігрантів і їх дітей молодше за 18 років, народжених в США, демонструє, що чим довше вони живуть в Америці, тим кращій економічний благоустрій мають, втім відстають від корінних американців за такими показниками, як бідність, медичне обслуговування і володіння нерухомістю.

Дослідження обробляло цифри за 2010 і 2011 роки і з'ясувало, що 43% емігрантів, які живуть у Штатах останні 20 років, користуються соціальними пільгами. Це майже вдвічі більша цифра за корінних американців, і на 50% більша, ніж у емігрантів, які щойно приїхали.

Звіт був оприлюднений в той час, коли два головних претендента на посаду президента підтримали політику, яка б узаконила переїзд емігрантів і збільшила б кількість тих, хто емігрує до Штатів.

Директор дослідницького центру Стівен Камарота каже, що питання за і проти еміграції простягаються далі за голі цифри і стосуються ширших наслідків асиміляції населення, яке опинилося перед соціо-економічними викликами.

"Ми знаємо, що багато з цих хлопців збирається тут бути бідними. Ми це усвідомлюємо. Але не піднімайте шуму навколо цієї історії, як декому би було вигідно, - каже Камарота. - Ми прогресуємо з часом. Кожен захід призводить до покращення ситуації. Але все одно вона не виглядає так, як хотілося б, особливо для менш освічених людей. Вони пасуть задніх у порівнянні з корінними мешканцями, навіть якщо прожили тут близько двох десятків років. І це непокоїть".

Державний закон вимагає від держави відмовляти у візах потенційним емігрантам, які навряд чи зможуть забезпечувати себе, натомість додають навантаження на державу.

У вівторок декілька сенаторів від республіканців звернулися до державних відділів, попросивши їх пояснити, чому вони не враховують, чи вистачить потенційним емігрантам близько 80 державних програм благоустрою, коли вони вирішують, чи видати візи.

Жоден відділ не відповів на лист сенаторів.

Розширення легальної імміграції є спірним питанням для виборців, переважна більшість яких, за словами соціологів, хочуть або залишити її на тому самому рівні, або зменшити.

Але більшість політиків виступають за розширення легальної імміграції.

Під час роботи в американському Сенаті Барак Обама підтримав законопроекти, які б суттєво збільшили рівень легальної імміграції, потенційно на сотні тисяч емігрантів на рік.

Будучи президентом, він закликав до того ж.

"Нам потрібно зробити так, щоб наші підприємства могли легально найняти працівників, на яких вони покладаються, і дозволити цим працівникам отримати офіційний статус. І наші закони мають поважати сім'ї, які слідують правилам - об'єднати їх якнайшвидше, замість того, щоб роз'єднувати", - виступив Обама із великою промовою в Техасі у 2011 році.

Його очікуваний конкурент республіканець Мітт Ромні у червні закликав до збільшення рівня офіційної імміграції для студентів, які закінчують технічні спеціальності, а також для тих, чиї родичі отримали green-карту.

"Наша імміграційна система має виступати за міцні сім'ї, а не розділяти їх. Наша нація процвітає, коли мами і тата і їхні діти живуть разом під одним дахом", - заявив Мітт Ромні.

Дослідження Камарота широко розглянуло емігрантів і з'ясувало, що вони привносять багато змін в американське суспільство. Зокрема, чверть учнів загальноосвітніх шкіл не розмовляють англійською вдома.

Також життя емігрантів важко визначити за одним економічним критерієм.

Більше половини фермерів, 41% таксистів і 48% домогосподарок і прибиральниць - складають емігранти. Але емігранти - це також третина всіх програмістів і 27% лікарів.

Статистика сильно варіюється географічно. В Массачусетсі сімейні прибутки корінних мешканців складають в середньому 89 тисяч доларів. В той час, як у емігрантів - 66 тисяч доларів.

У Вірджинії навпаки - 93 до 80 тисяч доларів на користь емігрантів. Там же вони виплачують більше податків, а за користування соціальними програмами вони сплачують більші відсотки.

У центрі з'ясували, що користування соціальними програмами дуже сильно залежить від того, з якої країни походить емігрант.

Мексиканці швидше за все скористаються програмами цільової допомоги. Таких в Америці 57%. В той час, як лише 6% британців візьме допомогу. Двадцять три відсотки американців використають соціальні програми.

Камарота каже, в основному різниця полягає у рівні навчання.

Емігранти, які прожили в Штатах 20 років і мають освіту бакалавра та вище, заробляють трохи більше за корінного американця.

Але ті, хто має освіту рівня середньої школи, заробляють менше, незалежно від кількості прожитих років у США.

"Ті, хто не мають хорошої освіти, не будуть краще заробляти з часом, - каже дослідник. - Дивно чекати від емігранта, який приїхав лише з базовою освітою, заробляти більше за американця".

Науковці сперечаються щодо того, як нові емігранти будуть асимілюватися у порівнянні з їх колегами з 19 століття або початку 20го.

Професор Гарвардського університету Джордж Борьяс каже, що сьогоднішні діти емігрантів стануть заробляти на 10% менше до 2030 року.

Але у звіті за листопад під назвою "Асиміляція завтрашнього дня", Давел Майєрс і Джон Піткін зазначили, що емігранти з 90х років в результаті до 2030 року будуть володіти більшою кількістю будинків і 71% з них отримає громадянство.

Деякі дослідники кажуть, що емігрантів трохи підкосила нещодавня рецесія, але вони досі на плаву і повернуться на шлях асиміляції, як і у попередні хвилі імміграції.

І звичайно програма із легалізації приблизно 11 мільйонів нелегальних емігрантів у США значно сприятиме такій асиміляції.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.