Спонсорство у спорті: тихіше їдеш - далі будеш

Harvard Business Review

Глобальні компанії все частіше задивляються на азійські ринки для збільшення свого зростання. В цьому плані олімпіада у Лондоні могла б відкрити для них нові можливості для спонсорства.

З тим, що зірки спорту мають тривалу популярність, спонсори могли б купити собі славу і поза Олімпійськими іграми.

Але замість того, щоб підтримувати очевидних китайських спортсменів, можна було б зняти вершки зі співпраці з індусами, індонезійцями і тайцями.

Індія, Індонезія і Тайланд мають населення близько 1,2 мільярди, 273 мільйони і 67 мільйонів відповідно.

Вони, як магніти, притягують іноземних інвесторів, показуючи зростання ВВП на рівні вищому за 6% останніми роками.

Але, якщо вже мова зайшла про олімпіаду, то за всю історію ігjр ці три країни разом узяті вибороли менше 100 медалей, з них лише 22 золотих.

А В'єтнам, країна з населенням у більше, ніж 90 мільйонів мешканців, взяла лише два срібла.

З урахуванням сталого економічного зростання в цих країнах, місцеве спонсорство надало б світовим компаніям перевагу над конкурентами. Інвестуючи в атлетів з менш успішних країн з точки зору Олімпіади, можна завоювати впізнаваність бренду за набагато менший кошт.

Спорт допомагає закрити очі на різні суперечки, що існують в суспільстві. У багатьох країнах Азії, що розвиваються, деякі види спорту, такі як гольф, плавання, фігурне катання і стрільба сприймаються так, як ніби цей вид спорту для певного привілейованого класу людей.

Натомість, Олімпійські ігри привертають увагу мас і збільшують визнання. Спортсменів вважають патріотами і національними героями. А також ці ігри демонструють, як спортсмени зі скромних родин долають проблеми слабкого державного фінансування, і все одно стають конкурентноспроможними у світі.

Надаючи спонсорство таким місцевим спортсменам, світові компанії можуть викликати асоціацію себе з цими зірками, особливо під час подій, які недооцінюють.

Історія бренду тоді перетвориться в історію про те, як незважаючи на труднощі досягнення спортивного успіху, компанія підтримує розвиток спорту і спортсменів країни.

Це те, що Samsung намагався зробити з Абхінай Біндра у Індії, де стрільба вважалася елітним видом спорту через високу вартість патронів.

Спонсорство може також створити диференціацію бренду. Це особливо важливо для іноземної компанії, яка хоче зламати стереотипи, не тільки під час місцевого спонсорства, а і у місцевих вподобаннях.

Якщо всі місцеві спонсори, разом із ключовими, будуть підтримувати лише перевірених спортсменів у популярних видах спорту, тоді деякі світові бренди можуть відрізнятися і почати асоціювати себе з новими зірками у нових видах спорту.

Врешті-решт, світові бренди можуть об'єднати місцевих і іноземних клієнтів через зв'язок з локальною культурою.

В такі види спорту, як наприклад, азіатський сепактакрав все більше грають і в інших регіонах. І все більше ходить розмов про те, що їх треба включати в олімпіаду. Світовий спонсор, який би визнав ці види спорту допоміг глобалізувати їх, зміг би створити всеазійську впізнаваність свого бренду.

Багато світових брендів розглядають як символи статусів. Тож, розвиток продуманого зв'язку з місцевими брендами і спортсменами може підвищити довіру до всіх, і зіграти на користь і місцевого, і світового престижу.

Підтримувати великі імена в спорті, так само, як і великі країни, стає все більш дорого. Спонсорство ж спортсменів, що представляють "малі" ринки, можуть створити для компаній нову формулу успішності бренду.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.