Топ-10 найстрашніших речей, яким вчать MBA

Forbes

Постійно кажуть про те, що рівень безробіття серед людей з університетським дипломом складає 4%. В той час, як з рівнем шкільної освіти - 14%.

Нам також кажуть про те, що трохи освіти - добре, а багато - ще краще. Тобто, якщо ви достатньо розумний, щоб отримати рівень бакалавра, вам треба докласти зусиль і отримати ступінь магістра.

Звичайно, є різні магістратури, але більшість погодиться на тому, що MBA - це, мабуть, найкращий спосіб збільшити ваші майбутні заробітки.

Була створена ціла індустрія бізнес шкіл і компаній з підготовки до тестів, направлених на те, щоб допомогти вам отримати омріяний диплом. Але чи він вартий того? У автора цього тексту є ступінь магістра з Каліфорнійської бізнес школи. Він в захваті від професорів і друзів, з якими він там познайомився.

Однак, поки отримуєш ступінь магістра, можеш підхопити багато небезпечних речей.

Ось список 10 найбільш небезпечних речей, яким можна навчитися від студентів і професорів, поки вчишся на MBA.

1. Ти чогось вартий

Багато хто з тих, хто вступив на MBA, думає, що раз вони вступили у бізнес школу, вони тепер можуть все. Вони вважають, що стануть більш важливішими тільки після того, як отримають диплом, роботу і почнуть керувати всіма тими, у кого немає MBA-ступеню.

Однак, говорячи як людина, яка десять років тому закінчила бізнес школу, дозвольте мені розбити вашу бульбашку, пояснивши, що перша ваша робота після MBA нічим не відрізнятиметься від роботи секретаря.

Ви будете гордо перекладати папери. Ніхто дійсно важливий у компанії не буде серйозно сприймати вашу думку. Навіть не сподівайтеся. Лише скиньте з себе зайвий зірковий пил, і у вас з'явиться шанс проявити себе пізніше.

2. Ти кращий з кращих

Я пам'ятаю, як декан сказав це мені невдовзі після того, як я поступив до бізнес школи. Але, схоже до першого пункту, ви досі ніхто.

Всі ненавидять зарозумілого студента з MBA, особливо якщо він не поважає корпоративну культуру, які, всі, хто пропрацював тут більше двох років, підтримують. Якщо ви будете знати про те, що ви ніхто, і зберігатимете чистий розум, вам вдасться запобігти зарозумілості.

3. Ти зробив гарну інвестицію

Декілька MBA з тих, кого я знав, розробили схеми, на яких показали, що відбили витрати на навчання і втрачені протягом двох років заробітки за дуже короткий період часу. Вони розглядали отримання MBA як інвестицію в себе.

Скажу так, якщо ви хочете вчитися, ви багато чого отримаєте від двох років навчання. Але є багато людей без MBA, які продовжують, як і раніше, шикарно заробляти. А можна отримати MBA, і досі шукати свій шлях.

Не хочу сказати, що в цьому є щось погане. Але не обманюйте себе, що ви робите інвестицію в себе, якщо ви просто не визначились, як чинити з вашим життям.

4. Ти розумніший за середнячка

Більшість з тих, хто має MBA, вважають себе розумними. Знаючи лише про те, як важко потрапити до бізнес-школи, вони думають, що потрапивши туди, одразу стали ще розумнішими.

В бізнесі здебільшого всі розумні. Або дуже добре розуміються на офісній політиці. Якщо ви почнете робити вигляд, що ви найрозумніший, люди почнуть в присутності інших виставляти вас повним хвальком. Не заробляйте ворогів там, де вони вам не потрібні.

5. Ти станеш більш підприємницьким

Мене завжди дістає, коли я бачу, що все більше бізнес-шкіл роблять акцент на тому, що вони зосереджені на підприємництві.

Тобто якщо ви підете туди, ви станете кращим підприємцем. Прошу! Ви прийшли отримати ступіть магістра бізнес-адміністрування. Вас можуть навчити організувати футбольну лігу краще за інших.

Але вас не навчать сміливості чи божевілля, щоб розпочати власний бізнес як справжньому підприємцю. Підприємець зі ступенем MBA - це оксюморон. Якщо хочете розпочати бізнес - зробіть це зараз.

6. Ти отримаєш "інструменти" для керування світом

В бізнес школах люблять інструменти. Їм до смерті хочеться щось аналізувати. І в них є ці інструменти - особливо на курсах стратегії другого року навчання.

П'ята сила, галузеві аналізи, аналізи SWOT - всі вони прекрасні, але жоден з них - не панацея. І жоден з них не замінює звичайного здорового глузду у бізнесі. А такий курс, на жаль, не викладають.

7. Треба тільки пройти курс етики, і тоді все гаразд

Після того, як років п'ять тому збанкрутіли компанії Worldcom, Enron і Parmalat, впевненість у бізнес школах угасла. Президент корпорації Enron Джеф Скіллінг був магістром бізнес адміністрування з Гарварду.

Інші успішні компанії так само були укомплектовані колишніми студентами MBA. Як таке могло статися? Бізнес школи стали вимагати від своїх студентів закінчувати курс етики.

Проблему було вирішено - чи, принаймні, так сподівалися бізнес школи. Цей крок був розрахований на той випадок, якщо з'явиться новий Джеф Скіллінг.

Вони б тоді сказали: "ми його змушували пройти курс етики, який самі не викладали". Але гниле яблуко завжди залишатиметься гнилим. Було б добре, якби бізнес школи могли б індифікувати і відстороняти таких людей, а краще - перевчати їх.

8. Робота в команді робить тебе командним гравцем

Всі бізнес школи наголошують на тому, що вони не тільки змушують своїх студентів муштрувати книжки. Вони вірять у "навчання в дії" та інші терміни, які змушують студентів працювати в команді.

Тобто після двох років навчання вони мають бути чудовими командними гравцями, чи не так? Не так. З мого досвіду, таке навчання дає добру практику гри в політику. Але воно не виявляє першокласних командних гравців.

9. Варто вписувати ступінь MBA у візитну картку, після прізвища

Просто не робіть цього.

10. Тепер ти великий комунікатор.

Ви дійсно зараз маєте багато шансів виступати. Однак, ви уявляєте собі балакучі голови на CNBC та Bloomberg? Той факт, що у вас є MBA ще не означає, що ви веселіший за посудомийку, коли відкриваєте рот.

Практика допомагає. Вам вдасться покращити свої комунікаційні якості, якщо ви будете над собою працювати.

В MBA можна багато чому навчитися, так само, як можна багато чого дізнатися під час подорожі до Непалу або просидівши два роки біля ліжка помираючої матусі.

Але це не вінець вашого життя. Насолоджуйтесь навчанням, але вчиться на перспективу.

Переклад з англійської: "Реальна економіка"Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.