Чи помре Apple слідом за Стівом Джобсом?

The Economist

Перший рік Тіма Кука на посаді голови технологічного гіганта був успішний. Але справжнє випробовування - попереду.

Останнім часом все більше ходить розмов про перевірку Тіма Кука на міцність. Він замінив Стіва Джобса минулого року 24 серпня, зрозумівши одну річ - компанія має бути зірковою.

Деякі люди вголос дивувалися тому, як компанія проживе без блискучого співвласника компанії Джобса, який помер у жовтні.

Не варто було хвилюватися. Кук відсвяткував перший рік роботи в Apple, а компанія продовжує бити рекорди.

Двадцятого серпня ринкова вартість Apple склала більше 623 мільярдів доларів, що робить її найдорожчою компанією за всі часи, якщо не враховувати інфляцію.

Раніше цей рекорд утримував Microsoft, ще один гігант техніки, чия ринкова вартість у грудні 1999 року дорівнювала 615 мільярдів доларів.

Більше всього за успіх Apple має подякувати Стіву Джобсу, батькові iPhone і iPad. Але пан Кук так само заслуговує на вітання, враховуючи те, як було передано владу.

Процес відбувся не без непорозумінь. У липні акції Apple різко впали через те, що квартальні прибутки компанії засмутили інвесторів, хоча чистий дохід виріс на 21% - до 8,8 мільярдів доларів.

А на початку року - і ми про це писали - Apple була розкритикована за жахливі умови праці на її китайському заводі Foxconn і понаднормові робочі години.

Після чого пан Кук терміново вирушив у добре пропіарену подорож на завод у Китаї, в результаті якої Apple і Foxconn заявили про покращення умов для працівників.

Наприкінці серпня незалежна організація "Трудова Асоціація" повідомила про прогрес, але заявила про те, що ще багато чого варто зробити для того, щоб урізати робочі години без зменшення зарплати.

Така поведінка Кука символізує, що він набагато більше за його попередника зацікавлений у зовнішній оцінці компанії.

"Я думаю, він трохи більш вразливий до критики, ніж був Стів Джобс", - ділиться консультант Creative Strategies Тім Бажарін.

Певно, голова Apple чув заклики з Уол-стріт забрати частину своїх прибутків, від чого Джобс свідомо відмовлявся. На початку цього місяця Apple виплатила перші дивіденди, починаючи з 1995 року.

Крім того, що компанія роззброїла критиків і задовольнила інвесторів, вона ще й вийшла сухою з судових позовів.

Запальний судовий процес в Америці між Apple та Samsung щодо різних патентів, пов'язаних зі смартфонами та планшетами, близький до завершення.

Як і його вчитель, пан Кук не боїться змагатися. У нього проявляються і інші риси Джобса, зокрема схильність до образливих випадів.

На запитання аналітика про те, чи колись зіллються персональні комп'ютери і планшети у єдиний девайс, Кук відрізав: "Ви можете об'єднати тостер і холодильник, але навряд чи це сподобається користувачу".

Залишається відкритим питанням, чи навчився голова Apple у Джобса давати свободу креативним працівникам в компанії.

У своєму блозі голова дослідницької компанії Forrester написав, що прибутки таких компаній, як Sony та Disney почали зменшуватися після того, як пішли з життя їх харизматичні засновники.

Він попередив, що то саме станеться з Apple після того, як він трохи відсидиться на вже існуючих товарах.

Але якщо Куку вдасться втримати на посадах талановитих менеджерів і надихнути їх на завоювання нових ринків, як наприклад цифрових телевізорів, де Apple ще має над чим працювати, то компанія порушить цю тенденцію.

Тож справжнє випробовування ще попереду.

Переклад з англійської: "Реальна економіка"



Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.