BBC може відмовитись від власного виробництва

The Telegraph

BBC розглядає можливість скоротити "внутрішнє" виробництво і замовляти більше програм іншим компаніям.

Це радикально змінить корпорацію і дозволить заощадити близько мільярда доларів на рік для виплати приватним продакшн-студіям, що вже роблять декілька успішних шоу для BBC.

BBC збирається скоротити штат працівників і вивільнити кошти для замовлення нових шоу, неважливо від яких компаній, замість того, щоб дотримуватися суворої внутрішньої квоти виробництва.

Критики дій BBC говорять про те, що це дозволить компанії збільшити плату за ліцензію, а серйозна конкуренція між продакшн-студіями зменшить вартість виробництва.

За минулий фінансовий рік BBC витратила близько 2,5 мільярдів доларів на контент, що складає близько двох третин її загального бюджету.

Ідея скоротити внутрішнє виробництво вже розглядалася в минулому, але зараз вона набирає обертів, з тим як наступного місяця в компанію приходить новий голова Джордж Ентвістл.

Керівники BBC, зокрема голова BBC4 Річард Кляйн, під час Телевізійного фестивалю в Едінбурзі заявив, що не виключає, що пан Ентвістл буде розглядати питання про зменшення власного виробництва.

Його думку розділили незалежні продакшн-студії. Колишній голова BBC1 Лоррейн Хегессі зараз очолює незалежний продакшн Boom Pictures. Він впевнений, що BBC варто заощадити на власному виробництві з метою вивільнення коштів.

Засновник Left Bank Pictures Енді Харріс, який щойно продав свій контрольний пакет акцій Sony Pictures Television, погоджується, що пану Ентвістлу потрібно "зламати цей стереотип ментальності держслужбовця".

"З яких це пір творча людина має вважати себе держслужбовцем?"

Наразі BBC замовляє принаймні половину ефірного часу в кожному жанрі, крім випусків новин, спорту своєму внутрішньому продакшну, і принаймні чверть - незалежним студіям.

А за решту ефірного часу влаштовується конкурс, відомий як WOCC (Window of Creative Competition). Така система дозволяє контролювати мільярд доларів з щорічного програмного бюджету BBC.

У 2011-2012 фінансовому році незалежні компанії виграли 80% з цих годин і перемогли внутрішній продакшн в кожному жанрі, крім комедії.

Більшість продюсерів погоджуються на тому, що незалежні студії виграли би ще більше, якби журі BBC обирали кращі шоу, незалежно від того, хто їх виробляє.

Продюсери заявляють, що відкритий конкурс дозволив би скоротити вартість виробництва і покращив би якість телетрансляцій.

Внутрішнє виробництво ніяк не захищають від переходу талановитих кадрів у незалежне плавання.

Найкращі працівники BBC за останні 8 років пішли з корпорації до приватного сектору за кращою зарплатою, осушивши басейн талановитих кадрів BBC.

Аластер Фотергілл - креативна сила, що стояла за природничими серіалами BBС, такими як "Застигла планета", "Блакитна планета" та "Планета Земля" пішов, щоб розпочати своє власне виробництво для таких компаній, як Disney та BBC.

А Карен Сміт, один з продюсерів, що запустили танцювальне шоу, пішов до компанії Елізабет Мурдок Shine Group.

Згідно з договором між BBC і продакшн студіями, незалежні продюсери зберігають за собою інтелектуальні права на свої ідеї, які вони потім за великі гроші можуть продати закордон.

Цей договір допоміг багатьом продюсерам на вільних хлібах перетворитися на мультимільйонерів. Вони тепер або вимагають високі зарплати та акції за свою роботу, або запускають власний бізнес, і непогано на тому заробляють.

Головний креативний менеджер BBC Пат Юнг, відповідальний за внутрішнє виробництво, визнав, що ВВС іноді розглядає виробництво програм, як "незручну перешкоду".

"Хотілося, щоб творчість знову стала серцем BBC. Іноді виглядає так, що створення програм - це незручна перешкода для керівництва ВВС, - каже він. - Я не вважаю власне виробництво великою загрозою для ВВС. Є зацикленість на тому, що "власне виробництво - це проблема". Не факт навіть, що воно є дорожчим за незалежних продюсерів".

Сперечаються також про те, що будь-які зрушення або скорочення власного виробництва призведуть до дірки в балансовому звіті ВВС.

Комерційна структура BBC Worldwide поповнює бюджет корпорації, продаючи права на такі шоу, як Strictly Come Dancing і Top Gear закордон.

"Якщо ми зламаємо власне виробництво, у BBC буде менше грошей на програми або йому доведеться збільшувати ліцензійну плату. В цьому, власне, і є правда", - каже один з голів BBC.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.