Банківський союз - наступний крок до об'єднання Європи

Наслідки боргової кризи у Європі відчуваються у всіх країнах Європейського Союзу, в той час як всі вони намагаються одночасно підняти економіку і стабілізувати її.

Незважаючи на важливі рішення, які було прийнято в останні пару років, реальність така, що нам треба робити більше для подолання викликів, що стоять перед єврозоною.

Реформи і заходи з консолідації відбуваються по всій Європі. Були задіяні спільні фінансові механізми. І Європейський Центральний Банк постійно підтримує євро. Втім, експерти і партнери часто недооцінюють нашу рішучість.

Всі зроблені до цього кроки пішли на користь європейській інтеграції, а не навпаки.

Це правда, що іноді в нашій демократичній системі прийняття рішення вимагає деякого часу.

Але не судіть нас несправедливо: якщо і відбувається дискусія, то навколо обставин, а не кінцевого результату.

Існує величезна політична воля у Євросоюзі робити те, що необхідно, для захисту євро, адже майбутнє єдиної валюти визначить долю європейської інтеграції.

Додаткові заходи, яких потребує Європа, мають бути міцно пов'язані з націленістю на глибшу інтеграцію.

Високий рівень державного боргу посилив кризу у єврозоні і підняв важливе питання про впевненість, яка зараз вимагає систематичної відповіді.

Тому нам потрібно завершити недороблену справу щодо економічного і валютного союзу - саме тому європейська комісія довго обговорювала створення банківського об'єднання як необхідного шляху до цієї мети.

Майбутні пропозиції комісії стануть частиною ширшого пакету, який являє собою економічний, фінансовий і політичний союз, який визначить кордони європейської інтеграції.

Криза жорстко виявила недосконалості існуючого банківського нагляду.

Ми маємо піти далі за просту співпрацю і запровадити новий спільний для ЄС наглядовий орган, особливо у єврозоні.

Зв'язок між державним і банківським боргом має бути розірвано раз і назавжди.

Треба покласти край цьому порочному колу, коли гроші платників податків, більше 4,5 мільярдів євро, використовуються для порятунку банків, що послаблює бюджети.

При цьому схильні до ризику банки припиняють кредитувати бізнеси, яким необхідні кошти, що ще більше підриває економіку.

Європа може зупинити цю негативну динаміку простими діями.

Мають бути розроблені єдині правила фінансових послуг для єдиного ринку.

Єдиний наглядацький орган матиме змогу напряму рекапіталізувати банки через Європейський стабілізаційний механізм, а також запровадити єдине страхування вкладів і створити єдину структуру.

Дванадцятого вересня комісія представить свої пропозиції щодо створення єдиного механізму нагляду за банками, заснованого на трьох ключових принципах.

Єдиний нагляд: Всередині єврозони недостатньо координації між державними наглядацькими органами. Ризики, що виникли в одній країні, можуть вразити всю зону єдиної валюти. Спільний банківський нагляд потрібний для зміцнення впевненості між країнами.

Надійність: В центрі нового механізму банківського нагляду стоятиме ЄЦБ.

Список завдань, які буде покладено на ЄЦБ, забезпечить суворий і якісний нагляд за банками, сприяючи тим самим підтримці довіри між банками і таким чином підвищуючи фінансову стабільність в єврозоні.

Тісна співпраця між державними органами нагляду буде вбудовано в цю структуру.

Наглядова роль ЄЦБ буде повністю відокремлена від його монетарної відповідальності. Паралельно, Європейський Банківський Орган продовжуватиме виконувати існуючі завдання, в тому числі розробляти правила для єдиного ринку і забезпечувати наглядову практику на всій території ЄС.

Широке втілення: Всі банки єврозони будуть регулюватися новою європейською системою нагляду. І потрібно буде побудувати міст над прірвою між членами єврозони і країнами ЄС, які лишилися поза валютним союзом. Адже деякі з них можуть забажати взяти участь у новій програмі.

Дорога, якою ми вирішили піти дасть нам можливість швидко діяти.

Єдиний банківський механізм спостереження не вимагатиме зміни угоди і може бути впроваджений до січня 2013 року.

Спільний і більш інтегрований нагляд - це перший крок до банківського союзу. Далі комісія розвиватиме існуючі пропозиції щодо схем гарантування депозитів і механізму банківських резолюцій. Як тільки ці пропозиції буде втілено, можна буде казати про створення банківського союзу.

Створення банківського союзу до 2013 року не надасть Європі чарівної палички, яка за ніч віджене економічну кризу.

Але це стане суттєвим і рішучим кроком до відновлення довіри європейських громадян, міжнародних партнерів і інвесторів. Це забезпечить фінансову стабільність, підвищить прозорість і відповідальність банківського сектора і захистить гроші платників податків.

До того ж це буде початок дечого більш грандіозного.

Я ще раз наголошую, єврозона бере уроки з минулого і визначає шлях вперед, а не назад, думаючи про інтеграцію. А це хороша новина не тільки для євро, а і для всієї світової економіки.

Переклад з англійської: "Реальна економіка"Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.