Благодійність від Білла Гейтса

У якості головного учасника самміту Forbes, присвяченому благодійності, Білл Гейтс штовхнув щось на кшталт історичної промови.

У своїй промові перед 161 мільярдерами, що зібралися разом для того, щоб спробувати вирішити найбільш складні світові проблеми, Гейтс виклав своє бачення "каталітичної благодійності", яка полягає у створенні ринків, використанні каталітичних підходів для допомоги тим, хто потребує, у довготривалий, систематичний спосіб.

Гейтс перетворив свою промову на статтю, викладену нижче.

Я щиро вірю в силу капіталізму покращувати життя. Якщо має місце вільний ринок, він гнучкий і творчий. Він може задовольнити попит в усьому світі і грає ключову роль у підвищенні стандартів життя.

Але коли моя дружина, Мелінда, разом зі мною вперше поїхала до Африки у 1993 році, ми дійсно вперше стикнулися з глибокою бідністю, і це нас сильно вразило.

Невдовзі після того, як ми повернулися, ми прочитали про те, що сотні бідних дітей помирають на цьому континенті від хвороб, які майже невідомі нам: кіру, гепатиту Б, малярії, жовтої лихоманки.

Ротавірус - хвороба, про яку я ніколи до цього не чув, вбивала півмільйона дітей щороку, жоден з яких зі США.

Ми подумали, що якщо мільйони дітей вмирають, потрібні зусилля всього світу, щоб їх врятувати. Але ми помилялися. В той час, як приватний сектор робить все, що можливо, щоб допомогти, мільярди людей не знають, як донести свої потреби до навколишнього середовища.

Тож вони залишаються зі своїми потребами. І хоча приватний сектор винаходить новації в медицині, науці і технології, інновації досі жахливо недостатньо інвестовані. Існують величезні можливості для новацій, які ігнорує ринок, тому що ті, хто бере на себе ризик, мало що отримує навзаєм.

Розвиток новацій страждає через ці обмеження на ринку. Ринок не готовий ставити великі ставки на наукові дослідження, коли немає покупців для цих винаходів. Це пояснює, чому ми досі не маємо вакцини від малярії, незважаючи на те, що мільйони людей помирають від цієї хвороби щороку.

У цій ситуації держава відіграє велику роль. Вона може запропонувати підтримку там, де ринок її не надає. В певній мірі, держава може заткнути ті дірки, які залишив ринок. Національний інститут здоров'я може стати відмінним прикладом.

Але держава сама собі ставить перешкоди для новацій. Вона не дивиться далеко вперед, тому що період виборів короткий. Уряд не любить ризикувати, враховуючи, що опозиція любить використовувати провали на свою користь. На відміну від приватного сектору, держава не може ростити багато новаторів, але може підтримувати тих, у кого виходить.

Тож, коли закінчуються новації, які здатен підтримувати бізнес і уряд, залишається ще величезний, невивчений простір для чергових новацій. І їх наслідки будуть фантастичними. Цей простір - родючий ґрунт - те, що я називаю каталітичною благодійністю.

Каталітична благодійність має деякі риси приватного ринку, але здатна долати його основні недоліки, згадані вище.

Інвестору не потрібно ділитися отриманим результатом - весь він іде бідним людям, або хворим людям, або суспільству в цілому, Всі вони отримають колосальні наслідки, не доступні уряду чи бізнесу.

І як тільки ви знайдете рішення, яке працюватиме, каталітична благодійність змусить політиків і приватні ринки донести ваші новації до людей, які їх потребують.

Такий підхід обрала наша фундація для підтримки наукових досліджень, виробництва і отриманні вакцин для дитячих хвороб.

Коли ми з Меліндою дізналися трохи більше про це, ми з'ясували, що деякі вакцини просто покривають пилом на полицях, в той час як інші вакцини зовсім не виробляють. Вперше ми працювали зі світом, який був позбавлений зв'язку з ринком.

Справа благодійників поєднати їх. Ми використали гроші нашого фонду, щоб змусити можливості ринку працювати на благо бідних, забезпечуючи продажі, щоб фармацевтичні компанії заробляли трошки грошей, чи принаймні мали за що прогодуватися.

Коли принцип такого підходу став зрозумілим, уряди вклали гроші, щоб додати стимулів, і деякі фармацевтичні компанії почали включати боротьбу з хворобами бідних районів світу в свої бізнес моделі.

Тобто добре направлені благодійницькі гроші змушували діяти уряди і компанії.

Починаючи з 2000 року, завдяки каталітичній благодійності було імунізовано більше 250 мільйонів дітей і вона допомогла запобігти більше 5 мільйонів смертей. У 2015 році ми нарешті побачимо вакцину від малярії.

Мелінда і я маємо честь і відповідальність повернути громадськості ті гроші, які ми колись взяли. Але не потрібно бути главою великої фундації, щоб вплинути на світ. Тим, хто ризикує, потрібні прибічники.

Хорошим ідеям потрібні євангелісти. Країнам, про які забули, потрібні захисники. І неважливо, чи ваше волонтерство є час або важко зароблений долар, каталітична благодійність здатна на великий ефект.

Для мене це найкраща робота в світі, захоплююча і шанована - найкраще з усього того, чим я займався у житті.

Білл Гейтс, глава корпорації Microsoft і співголова фундації Білла і Мелінди Гейтсів.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.