Apple, Google і Microsoft запобігають сплаті податків

The Huffington Post

Американські мультинаціональні корпорації мають дещо спільного з республіканським кандидатом в президенти США Міттом Ромні. Вони також тримають більшість своїх прибутків закордоном, щоб зекономити на податках.

Як повідомив Сенат у четвер, Microsoft і Apple по-тихому ухиляються від сплати податків, за допомогою нелегальних схем, виводячи свої прибутки до оффшорів.

"Деякі транснаціональні компанії використовують дірки в нашій податковій системі, щоб не сплачувати податки, які вони зобов'язані платити", - розповів сенатор Карл Левін.

Він назвав це "системою виведення мільярдів доларів прибутку на оффшори і запобігання сплати мільярдних податків".

Microsoft, Apple, Google і Hewlett-Packard - серед тих компаній, які розкритикував Левін через несплату податків, але вони не одні такі.

Більшість транснаціональних компаній платить менше, ніж встановлені законом 35%.

Деякі просто уникають сплати податків, а деякі навіть змушують державу виплачувати їм.

Такі лазівки коштують уряду США мільярди доларів недоотриманих доходів, які б допомогли закрити дефіцит бюджету.

Використавши складні схеми виведення прибутків закордон, Microsoft вдалося уникнути сплати 21 мільярд доларів податку на прибуток, отриманого між 2009 і 2011 роками, що приблизно складає половину його продажів в Америці.

Згідно зі звітом, за цей час компанія не сплатила 4,5 мільярди доларів податків, або 4 мільйони доларів в день.

Згідно з Левіним, Apple, використовуючи подібні схеми, уникнула сплати 34,5 мільярди доларів податку на прибуток, а Google - на суму в 24 мільярди.

У той же час Hewlett-Packard, використовуючи різні схеми кредитування між основною і дочірніми компаніями, також не платив мільярдні податки, починаючи, як мінімум з 2008 року, повідомив Левін.

Втім, він не уточнив суму заборгованості, він просто сказав, що H-P тримає мільярди доларів в оффшорах - у 2010 році це було більше 17 мільярдів доларів, і потім з них постійно видаються кредити головному офісу в США.

"HP повністю виконала всі свої зобов'язання, передбачені внутрішнім кодексом США, і аудит Ernst&Young розглянув і затвердив достовірність фінансових операцій HP, - відповів Hewlett-Packard на запит Huffington Post.

"HP завжди мав продуктивні і професійні стосунки з працівниками податкової, які мають свої офіси в деяких з наших приміщень, і вони постійно проводять аудит в HP, починаючи зі сплати податків у 1962 році. Вони ніколи не бачили проблем в цьому питанні. Нам прикро бачити, що політично мотивована атака зараз направлена на одного з найбільших американських роботодавців".

Apple і Google не одразу відповіли на запит. Представник Microsoft відповів пізніше.

"Ведучи свій бізнес вдома і закордоном, ми керуємося американських і закордонним законодавством, - написали від Microsoft в емейлі до Huffington Post. - Це не означає, що закони не треба покращувати. Навпаки, ми віримо, що їх можна і треба покращувати. Американські міжнародні податкові закони застарілі і не встигають за податковими системами наших крупних торгових партнерів.

Інший республіканець Том Кобурн захищав компанії, говорячи, що компанії дотримуються букви закону, і лише намагаються запобігти обтяжливих податків та уникнути складнощів у діючому податковому кодексі.

"Це цілком легальне уникнення податків, - каже Кобурн, вказуючи на те, що 35% корпоративного податку, встановленого законом, вдвічі більше за подібний податок у всьому світі. - Вони використовують кожну лазівку, яку ми залишили в нашому податковому кодексі. В цьому немає нічого мерзотного і нічого нелегального".

Левін відповів, що хоча він і не впевнений, але йому "здається вельми сумнівною програма кредитування Hewlett-Packard's, наприклад, і що вона відповідає закону". Він також звинуватив Службу внутрішніх зборів США (IRS) за слабке виконання цього закону.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.