Голова МВФ попереджає про нове всесвітнє падіння

The Washington Post

США і Європа мають прискорити прийняття ключових політичних рішень, щоб допомогти втримати слабку світову економіку від завалу під великими боргами і безробіттям, заявила Крістін Лаґард в понеділок.

Тривала криза у Європі, фінансові проблеми у США і уповільнення в Азії загрожують світові ще гіршими проблемами, заявила Лаґард, висловивши нові занепокоєння з приводу змарнілого моменту для конкретних фінансових реформ.

"Нам потрібне постійне зростання, а не стрибок", - пояснила Лаґард у своєму виступі в Інституті міжнародної економіки напередодні засідання МВФ у Японії наступного місяця.

Нещодавні дії крупних центральних банків допомогли відновити зростання і забезпечили "можливість зробити рішучий поворот в кризі", - сказала вона.

"Але не потрібно виглядати краще, ніж ми є. Світова економіка до сих пір переживає невпевненість і є явно не такою, як її хотілося б бачити".

У липні МВФ скоротив прогноз світового зростання до 3,5% для 2012 року, і скоріш за все скоротить його ще раз під час засідання у Токіо, враховуючи рецесію в Європі, зупинка зростання в США і ознаки того, що крупні країни, що розвиваються, на кшталт Китаю і Бразилії, зараз переживають власні фінансові проблеми.

Ці проблеми у всьому світі загрожують і посилюють одна одну. Криза в Європі, наприклад, означає менший експорт для Китаю. Уповільнене зростання в Китаї, який зараз є другою економікою у світі, означає менше імпортних поставок з США.

Фінансовий колапс США, що наближається і загроза значного скорочення державних витрат також матиме хвилеобразний ефект на інші країни світу.

Політика центрального банку була основним стовпом для розвинутих країн. Саме ФРС і Банк Японії оголошували про етапи "кількісного пом'якшення", щоб накачати грошима економіку, а ЄЦБ давав гроші банкам і слідкував за тим, щоб європейські країни могли прогодувати себе.

Але, за словами Лаґард, такі ліки лише тимчасові. Треба робити кроки для відновлення зростання в Європі і подолання фінансових проблем у США.

Зрушення в політиці Європи відбуваються ривками. Плани щодо ширшого банківського союзу досі не реалізовані. Фінансові плани порятунку Греції, Іспанії та інших країн досі під сумнівом.

В штатах автоматично передбачаються скорочення бюджету на наступний рік, якщо Конгрес і адміністрація Обами не погодяться про протилежне. А це поверне країну на шлях рецесії, попередив МВФ.

Хоча жодної угоди не очікують до президентських виборів у листопаді, "ми всі сподіваємось, що політичний здоровий глузд невдовзі з'явиться, аби запобігти фінансовому колапсу", каже Лаґард.

Дані, оприлюднені в понеділок показали, що оптимізм серед німецького бізнесу ще більш знизився через побоювання, що через постраждалі країни єврозони німецькій економіці буде ще скрутніше.

Новини з американських і європейських ринків розповіли про те, що індекси Dow Jones і Standard & Poors впали більш, ніж на 0,3% до обіду. В Європі німецький Dax закрився на 0,5% нижче, індекс євро STOXX стабільно впав на 0,7%.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.