Німеччина хоче обмежити торгівлю роботами

The New York Times

Уряд канцлера Ангели Меркель цього тижня має підписати проект закону, який би створив безліч обмежень для учасників торгів.

Запропоновані заходи включають умову, що всі високошвидкісні торги мають бути ліцензовані. Обов'язкове чітке маркування всіх фінансових продуктів, що торгуються за алгоритмами без участі людини та обмеження кількості операцій. Торгівці, що порушують ліміт, який буде встановлено як тільки закон приймуть, платитимуть штраф.

"Метою німецького закону є обмежити ризики, пов'язані з високошвидкісними торгами", - заявив чиновник з Берліна у вівторок, наполягаючи на анонімності, адже закон ще не був прийнятий урядом.

Закон, який ще потребує затвердження двома палатами парламенту, був написаний за прикладом іншого, схожого закону, який зараз обговорюється в Брюсселі, і який в результаті можна буде застосувати до 27 країн Європейського союзу, розповів чиновник.

Ситуація з європейським законом щодо високошвидкісної торгівлі зрушилась у середу, коли Комісія з економічних і фінансових питань Європейського парламенту проголосувала за шляхи покращення існуючого закону, який регулює торгівлю цінними паперами, з урахуванням нових технологій.

Не лише європейці занепокоєні через високошвидкісну комп'ютеризовану торгівлю, яка за останні декілька років призвела до кількох горезвісних порушень.

Остання катастрофа сталася на початку серпня у США, коли проблеми через нововстановлене програмне забезпечення в Knight Capital призвели до втрати 440 мільйонів доларів за два дні.

Через збої комп'ютерів компанії швидко купували і продавали мільйони акцій протягом 45 хвилин після відкриття ринків у середу. Через ці торги вартість багатьох акцій зросла, і втрати компанії стали очевидними, коли вона змушена була продавати назад на ринок переоцінені акцій за меншою ціною наступного дня.

Сумбур дій Knight викликав занепокоєння на Уолл-стріт. І хоча минулого тижня відбулися слухання американського Сенату, і на наступний вівторок заплановано круглий стіл Комісії з цінних паперів, як допомогти високошвидкісній торгівлі в США, ще невідомо.

В Берліні чиновники усвідомили, що технологічні здобутки останніх років призвели до безповоротних змін в характері торгів, і що швидкий темп може бути прийнятним. Встановивши більш щільний контроль, вони зможуть захистити інтерес учасників ринку.

Німецький проект закону "свідомо влаштований так, що Мінфін має можливість встановлювати правила за допомогою власних постанов, а фондові ринки хочуть знати повні правила і розуміти, коли уряд застосує наступний трюк для обмеження високочастотних торгів", сказав представник уряду.

У той час як компанії, що користуються високочастотною торгівлею навряд чи будуть вітати більш жорсткі правила, представник Deutsche Börse, основної фондової біржі, заснованої у Франкфурті, сказав, що хотів би отримати більше наглядових повноважень, що будуть надані регуляторам у відповідності з запропонованим законом.

"Це добре для всіх сторін, що діють на німецькому фінансовому ринку, що тепер у нас є правова визначеність, як боротися з високочастотними трейдерами," заявив представник біржі минулого тижня.

Зміни до Європейського законодавства ще обговорюються і у разі схвалення в комітеті, як очікується, стане основою для переговорів між представниками Європейського парламенту і окремих урядів.

Після завершення цього процесу, проект потрібно буде затвердити на засіданні Європейського Парламенту та всіма 27 членами союзу держав, перш ніж стати законом.

Чиновники ЄС будуть домагатися навіть більш жорсткого контролю над швидкою торгівлею, ніж пропонує Німеччина. Серед найбільш ретельно вивчених рішень для ЄС є правила, спрямовані на обмеження здатності алгоритму керованої торгової перебільшувати волатильність на фінансових ринках.

Законодавець Маркус Фербер, призначений Європейським парламентом звітував про пропозицію, яка рекомендує уповільнити торги на півсекунди, що вимагає від торгівельних майданчиків навчитися припиняти торги. За такої умови трейдерам буде дорожче скасовувати великі обсяги замовлень.

Ці правила були необхідні, щоб "приборкати великі обсяги, які спричиняє високочастотна торгівля" та "для відновлення справжньої ліквідності та справедливості на ринках", вважає Бенуа Лалмонд, старший аналітик з фінансів приватної групи Watch, заснованої в Брюсселі.

"Тільки такі ринки можуть служити реальній економіці", додає він.

Пан Лалмонд заявив, що він очікує, що комітет прийме до уваги рекомендації Фербера. "Тоді уряд має виступити зі схожою амбіційною пропозицією", - каже він, наголошуючи, що цей закон ще може бути відхилений.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.