Проект нової угоди для єврозони

Financial Times

Країни єврозони змушені будуть підписати обов'язкові договори з Брюсселем, за якими вони будуть зобов'язані провести фінансові реформи, згідно з пропозиціями ЄС, за якими посилюється контроль блока над економічною політикою держав.

Положення, зазначені у звіті, який було поширено серед країн Євросоюзу перед саммітом цього місяця, вимагають від всіх 17 членів єврозони підписати програми, затверджені Брюсселем, і часові рамки зараз обговорюються з країнами-боржниками.

Якщо план буде затверджено, він допоможе виконати висунуті Німеччиною вимоги жорсткішого контролю над економіками країн з високим рівнем заборгованості, таких як Італія і Франція, які мають неоднозначні результати економічних реформ.

Положення, які бачив Financial Times, відображають, наскільки далеко зайшли деякі європейські політики у перегляді способів управління єврозоною з точки зору централізованого прийняття рішень.

Це ті зміни, які, на думку багатьох політиків, вимагатимуть повноцінного перепису угоди ЄС.

Цей варіант договору є першим пострілом в очікуваній війні за передачу єврозоні прав, якими зараз наділені фінансові міністерства країн.

Разом з планом президента Європейської комісії Хосе Емануеля Барозу щодо змін до угоди, він загрожує новим раундом дебатів щодо того, яким ступенем суверенітету мають поступитися держави на користь наддержавної інституції.

Серед найбільш амбіційних пропозицій, зазначених у проекті, який є частково заслугою президента Європейської Ради Германа Ван Ромпея, в рамках створення економічного союзу єврозони до кінця року створити центральний бюджет єврозони.

Це, на думку чиновників, може допомогти постраждалим країнам в часи економічної кризи.

Німецькі чиновники висловили підтримку такому багатонаціональному бюджету як способу об'єднати національні ресурси без необхідності об'єднувати державні борги.

Прем'єр-міністр Франції П'єр Московічі минулого місяця висловив думку, що такий спільний бюджет може допомогти вирішити проблему з безробіттям для блоку.

Чиновники, задіяні у переговорах напередодні самміту, кажуть, що незважаючи на зростаючий ентузіазм щодо спільного бюджету серед великих країн-членів, немає єдиного погляду на те, як він буде поповнюватися і використовуватися.

"Існує все більш зростаючий консенсус навколо ідеї, але не навколо умов", - заявив чиновник.

Документ також може відновити розмови навколо Європи "на двох швидкостях", коли 17 країн-членів єврозони прагнуть тіснішого економічного співробітництва, в той час як решта 10 країн - не членів намагаються знайти свою роль в стосунках із новим союзом.

Чиновники, задіяні у складанні договору, попереджають, що рекомендації направлені на стимулювання дискусії між лідерами блоку. Кожна пропозиція надається "на розгляд".

Але проект був складений після того, як пан Ван Ромпей витратив весь минулий місяць на візити до столиць країн єврозони, наполегливо благаючи національних лідерів поділитися ідеями на майбутнє. Тож, скоріш за все, договір включає заходи, підтримані декількома з них.

Договір намагається запропонувати швидкий темп для створення банківського союзу, закликаючи законодавців "прискорити роботу" над пошуком єдиного банківського наглядача "як пріоритет до кінця цього року" - що є прямим закидом Берліну, який намагається уповільнити процес.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.