Росія пустить західні компанії до своєї нафти

Financial Times

Росія розглядає можливість дозволити західним компаніям отримати ліцензії на видобуток нафти в її арктичних водах - сміливе рішення, яке дозволить другому крупному виробнику нафти у світі стати більш привабливим для інвесторів.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак розповів FT, що ця пропозиція дозволить іноземним крупним компаніям не тільки здійснювати проекти в морі, але й "мати доступ до виробництва" і стати "співвласниками ліцензій".

Це стане радикальним проривом у порівнянні з довготривалою політикою надання ліцензій на видобування в морі лише державним групам, таким як "Газпром" і "Роснєфть".

Його заява стала наслідком зацікавленості західних енергетичних груп у арктичних гідрокарбонатах.

"Ми будемо раді цьому", - сказав голова розвідницької групи у найкрупнішій нафтовій компанії Норвегії Statoil, яка має спільне арктичне підприємство з Росією "Роснєфть".

Він заявив, що це спростить структуру інвестицій крупних компаній в Росію, і буде "більш близьким до тієї моделі, до якої ми звикли".

Пан Новак розповів, що цю ідею обговорювали в Міністерстві енергетики, хоча остаточного рішення прийнято не було. Тільки компанії, безпечні для навколишнього середовища, технологічно оснащені і фінансово стабільні будуть мати можливість взяти участь.

Свої думки він висловив напередодні поїздки до Лондону, яка є частиною його плану зібрати трильйон доларів інвестицій у російську нафту до 2020 року.

Він буде лестити лондонським нафтовим компаніям-товстосумам, таким як BlackRock, а також уряду, розповідаючи про заплановані зміни до податкового кодексу з метою повернути інвесторів.

Розвивати нові свердловини в таких місцях, як Південно-Карське море і Південний Баренцевий басейн - критично для російського плану підтримувати виробництво на рівні 10 мільйонів барелей нафти за день.

Пан Новак розповів, що 25-30% російського нафтового виробництва буде надходити з проектів у відкритому морі до 2030 року, більшість з них - на північ від Полярного кола.

Але у Москві все більш розуміють, що без технологій і фінансів західних крупних компаній Росія буде ледь спроможною на повну експлуатувати свою величезну морську спадщину.

Це занепокоєння призвело до ряду угод на розвідки у Арктиці між "Роснєфть" і іноземними компаніями, в тому числі ExxonMobil та Eni.

Але угоди принесли останнім лише міноритарні пакети акцій, в той час, як "Роснєфть" володіє ліцензіями. BP прагнула угоди з "Роснєфть" минулого року, але та була заблокована партнерами з існуючого спільного підприємства з TNK-BP.

Пан Новак звернув увагу на запропоновані зміни до фінансової системи, які сприятимуть інвестиціям.

Росія дивним чином оподатковує не нафтові прибутки, а нафтове виробництво. Міністерство енергетики планує запровадити пілотне оподаткування прибутку з наступного року, пообіцяв він.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.