Європа створила фонд на 648 мільярдів доларів

The Washington Post

Європейські країни створили фонд на суму 500 мільярдів євро, або 648 мільярдів доларів з метою допомогти постраждалим державам, і не вперше за останні три роки висловили впевненість, що у найближчі роки додаткових грошей не знадобиться.

Міністри фінансів з 17 країн Європи оголосили про початок роботи Європейського стабілізаційного механізму, зазначаючи, що Іспанія, його найбільш потенційний клієнт, не збирається до нього зараз звертатися.

Також було винесено рішення не звертатися до нього під час наступної грецької виплати, а також для кіпрської програми.

Створення Європейського стабілізаційного механізму "повертає довіру до стратегії країн-членів і озброює єврозону кращими інструментами для відповіді наступним кризам", - заявив репортерам прем'єр-міністр Люксембурга Жан-Клод Жанкер в понеділок перед зустріччю європейських фінансових голів.

Народження фонду завдячує серпневій пропозиції Європейського центрального банку викупити облігації країн, які ледь зводять свої бюджети, що призвело до зниження відсоткової ставки у Іспанії і Італії, і купило трохи часу для європейських держав для боротьби з ключовими причинами кризи.

Іспанські 10-річні облігації впали на 5,71% у понеділок, у порівнянні з піком в 7,62% 24 липня. Італійські 10-річні облігації впали до 5,08% з 6,60%. А євро за цей період зріс на 7,6% до 1,2971 долара.

Європейський стабілізаційний механізм замінить тимчасовий Фонд європейської фінансової стабільності, який витратив 192 мільярда євро зі своїх 440 мільярдів на позики Ірландії, Португалії і ГреціЇ.

Два фонди будуть працювати паралельно, поки Фонд європейської фінансової стабільності не припинить свого існування в середині 2013 року.

Під контролем міністрів фінансів Європи Європейський стабілізаційний механізм зможе позичати безпосередньо урядам, виходити на ринки облігацій, пропонувати кредитні лінії і забезпечувати позики, які можна використовувати для рекапіталізації банків.

Він матиме право вливати капітал в банки напряму, як тільки єврозона визначиться з центральним наглядачем, що може відбутися у 2013 році.

Європейський стабілізаційний механізм успадкував ці права від тимчасового фонду. Наразі він не буде мати двох інших можливостей, які були закріплені за Фондом європейської фінансової стабільності - цінних паперів для забезпечення боргів і інструментів спільного інвестування, які були розроблені для збільшення впливу.

Міністри фінансів рекламують капітальний ремонт економіки Іспанії, не тиснуть на Іспанію щодо ще більшого скорочення витрат і кажуть, що з програми допомоги банкам, що була запущена у липні, буде використано набагато менше, ніж виділені 100 мільярдів євро.

Виплати за цією програмою будуть здійснюватися Європейським стабілізаційним механізмом, починаючи з листопада.

Місцеві вибори

"Іспанія також потерпає від проблеми, яка охоплює решту країн, - переживання через невпевненість навколо єврозони в цілому, - розповів міністр фінансів Німеччини Вольфган Шойбль. - Але Іспанії не потрібна програма допомоги".

Вуличні протести проти економії і три регіональні виборчі компанії допомогли іспанському уряду прийняти рішення відкласти прохання про повний пакет допомоги.

Поки Іспанія чекає рішення Європи про те, скільки їй треба буде повертати, вона запроваджує ще більшу економію бюджету.

Міністр економіки Іспанії Луі де Гіндос відстоює проект бюджету на 2013 рік перед центральним банком Іспанії і деякими європейськими чиновниками, говорячи про те, що він заснований на оптимістичних економічних припущенням з метою знизити дефіцит до європейського прийнятного рівня у 4,5% від ВВП.

"Бюджет на наступний рік вже на столі. Це результат значних зусиль", - заявив де Гіндос репортерам у Люксембурзі.

Продаж майна

Міністри розповіла, що Греція зараз знаходиться в руках у так званої "трійки" представників Європейської комісії, ЄЦБ і Міжнародного валютного фонду, які ведуть переговори з грецьким урядом щодо урізання бюджету, продажу майна і економічних реформ.

Ці переговори ведуться напередодні візиту ключової фігури в європейській кредитній політиці німецького канцлера Ангели Мерrель до Греції, першого після того, як в жовтні 2009 року грецький уряд розповів про свої приховані дірки в бюджеті.

Коаліція прем'єр-міністра Антоніса Самараса намагається зібрати для кредиторів 13,5 мільярдів євро, що є умовою для отримання нової позики у 31 мільярд. Греція обіцяла виплатити 240 мільярдів з моменту вибуху кризи.

Греція "докладає максимум зусиль. Їм зараз тяжко, - каже міністр фінансів Люксембургу Люк Фріден. - Якщо ми можемо надати їм трохи більше часу, за умови, що це не вимагає додаткових коштів, нам треба це зробити для підтримки Греції. Хоча не це має бути грою в одні ворота".Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.