Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Сельхозпроизводство в Украине в 2015г сократилось на 4,8% - Госстат
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
Світовий ринок азотних добрив у 2013 році
Как замороженные банковские счета используются Западом
Кидали на службі у Попова
Меркель: бюджет ЄС ухвалити не вдасться
Європа відвертається від Британії?
Греція звинувачує єврозону в "халатності"
Євро-скептицизм досі залишився у політиці Британії. Навіть після того як країна після декількох століть антиєвропейських настроїв приєдналася у 1973 році до загального ринку і інтегрувалася з ЄС 20 років тому.
Досі історія дає про себе знати. З початку європейської боргової кризи і рецесії, у Британії не вщухають розмови про те, щоб піти з ЄС.
Лідер найбільшої бізнес-групи у Британії "Конфедерація британської індустрії" Роджер Карр в понеділок справедливо попередив, що цей останній тренд треба сприймати серйозно і його варто враховувати проєвропейським бізнесменам і політичним лідерам.
Ключові політичні фігури чекають на скликання національного референдуму, який би визначив подальшу долю участі Британії в Європейському союзі. Можливо, він відбудеться уже у 2015 році.
Якби він відбувся зараз, соціологи кажуть, що анти-європейські настрої взяли би вгору. Більшість прихильників консерваторів, лейбористів і значна меншість лібералів проголосували би за вихід Британії.
Але вихід з ЄС був би жахливою помилкою, яка б коштувала Британії найкращих сподівань на краще економічне майбутнє, і повернення до того половинчатого стану і простих часів, коли Британія була імперією і не мала необхідності у європейському ринку.
Європейські лідери можуть це зробити, але їм спочатку треба прислухатися до Карра.
Двадцять сім країн зараз входять до Європейського союзу. Декілька інших країн - Ісландія, Сербія і Турція - сподіваються приєднатися до ЄС. Навіть без подальшого розширення союз нараховує майже 50% британської торгівлі і включає найбільших торгівельних партнерів країни.
Звичайно, скептики можуть вказати на те, що ЄС останнім часом не у найкращий формі. Союз переживає кризу, викликану бюрократією і відсутністю демократичної відповідальністі.
Вагомі сільсько-господарські субсидії місцевим фермерам заохочують до еміграції фермерів з країн, що розвиваються, проти чого люблять виступати політики.
Євро стало спільною валютою, без підготовки і інституційної підтримки.
За останній рік канцлер Німеччини Ангела Меркель руйнівним чином штовхає своїх партнерів прийняти закони, які б сприяли рецесії, встановивши жорсткий ліміт для дефіциту, відмовляючи країнам у фінансовій гнучкості, яка часом потрібна для відновлення зростання.
Проте, недоліки Європи - ще одна з важливих причин, чому Британії треба сідати за стіл переговорів, за яким вирішується економічне майбутнє Європи.
Британія, представляючи собою третю за величиною економіку в Європі після Німеччини і Франції, має значну роль у формуванні європейської політики, штовхаючи блок в бік більш вільної торгівлі і подалі від політичного федералізму.
Це допомогло отримати такі самі права, як і для інших країн, і в той же час уникнути небажаних ініціатив, на кшталт євро.
Рішення щодо фінансової політики, нагляду над банками і фінансового регулювання будуть прийняті найближчим часом. І думка Британії як ніколи важлива, щоб захистити інтереси Британії і європейців також.
Британські прихильники продовження членства в Європейському Союзі з усіх трьох основних партій та бізнес-спільнот повинні протистояти спокусливій простоті "євро-вбивць", які стверджують, що Британія може ігнорувати Європу і процвітати самостійно.
Вони мають стояти на тому, що британська подальша інтеграція з Європою, як каже пан Карр, має "стати стрижнем глобальних торгівельних амбіцій Британії".
Британії потрібний Європейський союз, так само, як і ЄС не обійдеться без Британії.
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.