10 шляхів скорочення бюджетних витрат

The Huffington Post

1. Тюремна реформа

У США людей ув'язнюють майже в п'ять разів частіше, ніж в середньому по світу. В Америці живе близько 5% всього населення Землі, але ув'язнено - 25% від всіх мешканців планети, згідно з даними The Economist.

Такий статус кво коштує місцевим і державному урядам 68 мільярдів доларів на рік, що стало проблемою державного масштабу під час рецесії, коли штати попросили пом'якшити їх фінансові зобов'язання. За наступні 10 років ці витрати додадуть 680 мільярдів доларів до дефіциту.

Вирішення довготривалих проблем з тюрмами: звільнення літніх ув'язнених, неспроможних вчиняти злочини, пропозиція лікування та психологічної допомоги не жорстоким злочинцям, скорочення терміну перебування за ґратами тим ув'язненим, які добре себе поводять і зараховування тимчасового ув'язнення за тюремний термін - зроблять дива для державних витрат.

2. Згортання війни проти наркотиків

Федеральний уряд витрачає більше 15 мільярдів доларів на рік на всілякі дослідження і підтримку війни проти наркотиків. Це 150 мільярдів доларів з казни Вашингтона, і це не враховуючи витрати на ув'язнення людей, зловлених на наркотиках. Ці гроші не дають уряду ті результати, які він хотів би мати. Із зростанням витрат на боротьбу, використання наркотиків тільки збільшується.

Завершивши боротьбу проти наркотиків, уряд отримає дві переваги. Заощадивши гроші, що раніше витрачалися на дослідження і підтримку війни, дядько Сем може узаконити такі наркотики, як марихуана, і отримувати прибутки, оподаткувавши їх. Експерти кажуть, одна лише Каліфорнія буде приносити 18 мільярдів доларів щороку лише місцевому уряду. Федеральний може очікувати і на більш ласий шматок.

3. Дозволити медичній програмі спиратися на великі фармацевтичні компанії

У США витрати на охорону здоров'я вищі, ніж у будь-якій іншій країні. Там витрачають близько 15% від загальних витрат на медицину - грубо, на 50% більше, ніж в Канаді, і вдвічі більше за Велику Британію.

Чому? Приватна американська медицина - неефективна, і через закони інтелектуальної власності ліки за рецептами коштують дорожче, ніж в інших країнах.

Зараз медична програма в США витрачає близько 50 мільярдів доларів на ліки за рецептами. Як каже економіст Дін Бейкер, американці витрачають на такі ліки приблизно в 10 разів більше, ніж вони насправді мали б, через закони про інтелектуальну власність.

Економія для уряду могла би надійти з боку великих фармацевтичних компаній, які наразі є найбільш прибутковими корпораціями у світі, і користуються цим статусом. Президент Барак Обама навіть гарантував компаніям ще більш жорстокі закони про інтелектуальну власність, якщо ті підтримують його закон про доступне лікування.

4. Офшорні податкові раї

Американський бюджетний комітет підрахував, що на рік він втрачає 100 мільярдів прибутків через існування податкових раїв. Сенатор Карл Левін вже декілька років намагається проштовхнути закон проти такого абсурдного маневрування, але корпоративні лобісти на капітольських схилах не дають його проекту стати законом.

5. Відмінити роботу за контрактом в уряді

Останніми руками уряд передав величезну кількість громадських проектів підрядникам уряду. За останні 10 років урядовий штат залишився незмінним, в той час, як кількість підрядників за контрактом розрослося до мільйонів. Аутсорсинг призвів до збільшення витрат урядом, хоча більшість цієї роботи могла би бути зроблена штатними працівниками.

В середньому, контрактникам платять майже вдвічі більше, у порівнянні з працівником уряду, який виконує ту саму роботу, показує дослідження.

6. Друкувати більше грошей

Є стара приказка в економіці: щоб заробляти гроші, треба їх друкувати. Добре, немає такої приказки. Тим не менше, стара страшилка консервативних економічних доктрин - не така вже й погана річ в періоди, коли більшість громадян потерпають від боргів.

Інфляція ні в якому разі не є ідеальною панацеєю. Це значний удар по зарплатах робітників. Але вона має багато переваг, які вашингтонська інтелігенція часто недобачає.

Інфляція допомагає боротися з заборгованістю у сфері нерухомості, студентських позик і інших кредитів приватного сектору. Сьогодні, коли кредити на 10,8 мільйонів будинків коштують дорожче, ніж вартість самих будинків, помірна інфляція могла б послабити це навантаження.

Ефективно зменшивши місячні рахунки, помірна інфляція могла б допомогти залишити в кишенях домовласників трохи грошей на інші витрати, таким чином тимулюючи економіку.

Помірна інфляція, на рівні близько 5% - могла б допомогти пом'якшити трильойн доларів кредитів на навчання, які набрали американські студенти.

Не вводіть себе в оману - гіперінфляція на рівні 20 чи 30% - це погано. Але США знає, як боротися з інфляцією, коли вона виходить з-під контролю. Згадайте політику ФРС за часів Пола Волкера на початку 80 років.

7. Друкувати менше купюр

Уряд друкує багато купюр в один долар. Виявляється монети в 1 долар коштують набагато дешевше. За 30 років уряд міг би заощадити 4,4 мільярда доларів, перейшовши з паперового долара на монетний.

8. Імміграція - менше затримання, більше ув'язнення

Уряд витрачає 122 долара на людину щодня, затримуючи емігрантів, яких вважає мирними і такими, що навряд чи скоять злочин.

Держава має багато інших способів перевіряти таких людей, наприклад, за 15 доларів на людину.

Перші 205 років існування Америки не існувало державної програми для затримки емігрантів. Процес розпочався у 1981 році.

9. Податок на фінансові спекуляції

Уолл-стріт любить робити ставки. В кращі часи фінансові спекуляції були джерелом надзвичайних прибутків у банківській системі США, але коли ставки перестали вигравати, держава мусила брати на себе ризики, як це показує приклад перерахування допомоги банкам у 2008 і 2009 роках.

На жаль, такі спекуляції важко визначити в правничих термінах і важко відслідковувати. Існує рішення. Оподатковуючи будь-які фінансові торги на супер-низькому рівні в 0,25%, уряд США може почати маленьку війну проти авантюристів. Змушені одразу платити за розміщення ставки, багато хто з трейдерів відмовиться від цього.

Крім того, цей податок може принести за рік 150 мільярдів доларів федеральному уряду. Financial Speculation Tax

10. Податок на використання вуглецю

Оподатковуючи вихлопи, можна зібрати близько 80 мільярдів доларів на рік, починаючи з сьогоднішнього моменту, і 310 мільярдів доларів до 2050 року, повідомляє інститут Brookings.

Це також може допомогти попередити катастрофічну економічну і екологічну шкоду від зміни клімату.

За матеріалами Huffington PostКоментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.